| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de brandurile americane? Dar cele românești?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Americanii fac lucruri bune, romanii mai slabe laughing cam asta e parerea mea, asta legat de mai orice si de mincare.

Deci cele romanesti is mai slabe calitativ, dar asta tine nu doar de cine produce, tine si de legislatie, ca permite o calitate mai slaba, atit la produsele interne cit si la cele importate, mai ales la alea, pentru care ei iau spaga laughing
Stai nitel, nu-i vorba doar ca produsele importate ar fi mai slab calitativ, dar nu ar trece nici inspectia, nu-s in limitele impuse, de aia se da spaga si se trec asa.

Chestia asta trece apoi si la brandurile romanesti, ala spune, pai ce eu is mai prost, sau el ar fi eliminat de concurenta cu spaga, daca nu misca si el ceva, asa ca baga si el calitate mai slaba, pret mai mare laughing sa poata supravietui.

Cumparatorul nu are de ales, pentru ca calitatea este slaba mai peste tot, cam asa se merge.
Ce branduri rominsesti vezi tu pe afara vindute asa mult? Dacia, dar aia nu-i brabnd romanesc laughing desi unia asa zic, in rest eu nu am vazut haine romanesti prin America, sau ce sa mai zic prin Italia macar.

RO se vinde prea cheap, roamnii cauta sa faca bani peste noapte, de aia nu avem branduri de astea consacrate, pentru ca cei care produc nu prea au nici ei valoare ca om laughing