| Valtab a întrebat:

Ce părere aveți de faptul că Danemarca a eutanasiat 15 milioane de nurci doar pentru o presupunere?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul si in primul rand ei fix pentru asta le cresteau sa le omoare si sa le vanda blana. Nu e ca si cum aveau un scop nobil cu ele.
Mai bine ne intrebai ce parere aveam ca danezii cresc animale sa le ucida pentru o imbracaminte de lux.

in al doilea rand nurca e fost dovedit ca singurul animal care a contactat covid si a dat inapoi la oameni deci nu a fost chiar o presupunere.

| Dismally a răspuns:

Foarte bine, asa se face in situatii de genul acesta. Si acele nurci erau crescute pentru blana deci oricum urmau sa fie ucise...

| 1997onur a răspuns:

Ba las-o cum naiba 15 milioane de nurci cum sa faci așa ceva ăștia chiar nu am frica de Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără cuvinte. Stăm la rând.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-au revenit cuvintele gândind situația la rece: au crescut economic cu blănuri, și-au trântit motiv de îmbogățire și au omorât nurcile. Se poate întâmpla și cu noi pentru organe.