| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de fetele tinere (20 de ani) care poarta fuste mulate cam pana la jumatatea coapsei, desi ele sunt mai grase - dar inalte? (nu grase cat sa atarne carnea/pielea pe ele, dar oricum, destul de "solide") Si ma refer in special la coapse (foarte pline, cu forme). Ca barbati, aruncati o privire sau vi se pare dezgustator?

24 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de cum arată „imaginea de ansamblu".
Să nu uităm că Rubens a preamărit în opere nemuritoare multe grase (adică de-a dreptul obeze!)...

| Drimmero a răspuns:

Parerea mea este ca nu se potriveste absolut deloc, iar un lucru nepotrivit pus doar asa sa fie acolo e precum shaorma fara sosuri,, adica oribil/a.

| Freya1 a răspuns:

Sunt fete si fete. Poti sa fi mai plinuta si sa arati bine sau sa ai forme ciudate.
Eu consider ca in general daca vrei sa poti fuste mulate trebuie sa vezi tu daca iti vine si mai ales cand le porti.

| SilentRain a răspuns:

Hainele mulate arata prea mult, daca nu ai un corp bine definit arat dezastruos

| Hammurabi a răspuns:

Femei cu forme... mmmm yummyyyy laughing
Mie îmi plac. Arunc mai multe priviri.

Nu-mi plac cele fără forme.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Da mai ranjila, pentru ca iti permiti. Cand esti cu iubita sau nevasta nu prea poti. Vorbesc din experienta laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

Foarte bine. Nu mai fi invidios.
Ți-ai luat nevastă, uită-te la ea.
laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru Hammurabi):

Iti plac grasele? Muhahaha laughing)

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Mintea e la ea, ochii mai fug in parti din cand in cand. big grin

| Hammurabi a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Grasele? Nu.
Femei cu forme nu înseamnă grase. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Pentru anorexice asta inseamna forme, vezi domne vacile. Ciuda nu altceva.

| sopranaCadaverica explică (pentru Endoryus):

Si pentru @Hammurabi, de asemenea…
Nu te ambala mai Endoryus, fii hubby bun si reciteste intrebarea ca am mentionat ceva pe acolo de ''grasa''.hee hee Si de ce crezi ca o ''anorexica'' ar pune o astfel de intrebare? Think before farting it. big grin

| RainmakerX a răspuns:

Nu poti sa spui atat de usor ca un om este dezgustator...
Crezi ca ele vor sa fie asa?

Se intampla destul de des sa observ anumite lucruri la alti oameni (calitati dar si defecte). Ideea e ca trebuie sa fii tolerant.
Da, poate ca nu arata asa cum iti doresti tu DAR asta nu inseamna ca nu sunt si ele oameni ( inteligenti sau cu un suflet bun) care pot sa faca ceva in viata.

| Drimmero a răspuns (pentru RainmakerX):

Unele lucruri tin si de bun simt, daca si tu stii ca nu iti sta bine asa, degeaba te afisezi intr-un anume fel, dezgusti total la prima vedere,, despre asta era vorba.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Frumusețea stă în ochii privitorului( Platon a spus-o), ideea este că pentru unii ești bună de ***, iar pentru alții ești o grasă.

Părerea mea nu pot să o dau, că nu te-am văzut, descrierea ta e ambiguă.

| Ensiferum a răspuns:

Eu da, intorc capul, genetic vorbind dar intorc capul anyway deoarece sunt fan fete plinute si tinere, its part of my fantasyhee hee dar lipseste ceva, ochelarii de asistentahee hee

| sopranaCadaverica explică (pentru Ensiferum):

Eu n-am ochelari, imi stric ochii astia mari, verzi si frumosi.

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu scot fum pe nari, stai linistita. Inca sunt in toane bune. Cat despre grase slabe. Asta e de cand lumea, stereotipurile astea.
Ps. Ochii verzi sunt foarte banali.

| Hammurabi a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mă bucur că ai ochi frumoși.
Pentru că asta e partea care înebunește orice bărbat, culoarea ochilor. laughing

Deci tu te descrii în nu știu câte postări ca fiind grăsuță, dar te faci că râzi când eu spun că-mi plac femeile cu forme? rolling on the floor
Îmi place că ești și "isteață". laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru Hammurabi):

Pai da, rad, se numeste autoironie (nici eu nu ma plac si faptul ca-s grasuta e un stadiu nu un fel de a fi - si a ramane, pentru ca lucrez la asta), nu ''istetime'' cum ai inclinat sa judeci. Certurile/tachinarile astea muieresti intre barbati si femei mi se par de-a dreptul ridicole big grin Sper ca nu dai curs la asa ceva si real. E gretos.

| Hammurabi a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Draga mea, nu poți fi autoironică decât cu ceva ce afirmi tu despre tine. Când râzi de ceva ce afirmă altul, tu fiind în cauză, sună mai mult a ipocrizie.
De aici și legătura cu "istețimea".
Nici mie nu-mi plac controversele, dar când postezi "deci îți plac grasele, ha ha ha" confundând "femeile cu forme" cu "grasele", nu poți să nu te aștepți la replici.

Apropo. De ce crezi că se numesc "tachinări muierești"? laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru Hammurabi):

Si eu sunt tipa, intr-adevar, dar nu ma consider muiere, e un adevarat regn cu totul separat. big grin Dar vad ca te iei destul de in serios, mai ai putin si-mi dai explicatii semantice din GBLR. Si vai, cat cinism! La ce scoala ai invatat?
Folosisem replica doar cu o urma de autoironie, (credeam ca te-ai prins deja ca eu sunt 'grasa in cauza' sad of, greu, greu) dar cel mai important - voiam sa fie o remarca glumeata, complet inofensiva, la care ma asteptam sa mi se raspunda la fel…
Dar sunt si printisori perfecti pe lumea asta si trebuie' sa ma obisnuiesc cu boticurile lor.
P.S.: ia niste suplimente cu testosteron (erghhm) si mai citeste literatura de calitate. Nu te vei mai considera atat de special.

| Hammurabi a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Deh... ești prima persoană cu care mi-e silă să mă cert pe aici. Ești suficient bătută de soartă.
Prefer să mă duc să iau testosteron să rămân special. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Te place.