| GicaGigekGica a întrebat:

Ce parere aveti de incalzirea globala? Eu cred ca nu e nici o incalzire globala, cand eram eu mai mic erau veri in care afara erau si 45 de grade iar acum la 35 cica e deja canicula. Eu cred ca doar se dezgheata Antarctica si ingheata alte locuri, gen o inversare.

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Sunt de acord cu tine! Nu exista nici o incalzire globala si chiar daca in Antarctica se dezgheata AI VAZUT ce iarna geroasa a fost anul trecut in Europa? Cod VIOLET In Germania Austria si la mine in Nord in Romania zapada de 4 Metrii. Ma face sa rad Cu ancalzire globala nu pupam noi atata zapada. Si oamenii de stiinta altii zic ca din 2030 e posibil sa vina o NOUA ERA GLACIARA.
Incalzirea globala e o minciuna.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o importanta si nici relevanta parerea noastra, important este ce spun studiile stiintifice, inclusiv datele statistice. Din tot ce am citit rezulta ca an de an temperaturile medii cresc pe tot globul, se accelereaza topirea gheturilor de la poli, creste nivelul marilor si oceanelor, etc, toate acestea sunt dovezi stiintifice a incalzirii globale.
Fiecare poate sa creada ce vrea, importanta este realitatea.

| RAY a răspuns:

Nu asa s-a dovedit ca exista incazirea globala si din masuratori in diverse zone unde nu trebuia sa fie acele temperaturi, uragane

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt masuratori concrete care demostreaza incalzirea globala. Parerea ta nu prea e relevanta. Si nu au fost 45 grade in Romania niciodata.

| anonimg a răspuns:

Că se numește "încălzire globală" sau altfel, vedem pe pielea noastră că verile se întind și pe septembrie, și ajung lejer și pe octombrie.
Mai pe scurt, vom rămâne cu două anotimpuri: vara și iarna.
Poluarea și ieșirile din atmosfera distruge stratul de protecție față de soare.
Pentru mine, încălzirea globală nu este sinonim doar cu poluarea, ci și cu înmulțirea bolilor existente, plus apariția altelor noi.
Confortul ne costă.

| Bizon95 a răspuns:

Pe vremea ta, cand erai copil, erau tornade in Romania?!?
DAR in Europa?!?

cred sincer ca ar trebui sa te duci sa te pupi in bot cu Trump si presedintele Columbiei care datorita oamenilor ca tine or sa distruga planeta asta!
si sa nu uiti ca or sa iti ridice statuie, ca prostul ideal pe care ne putem baza!

| brokxy a răspuns:

,,Noua epocă de gheață poate începe până în 2030. Se așteaptă venirea unui frig intens similar cu cel declanșat în perioada „Micii Epoca de Gheață", care a înghețat lumea în cursul secolului XVII și la începutul secolului XVIII. -2040,,

| brokxy a răspuns:

Lasa ca o sa vada toti in 2030 ca eu si oamenii de stiinta am avut dreptate happy Plus vara asta nici nu a fost asa canicula. WOW 2-4 zile ce mult

| Uvox a răspuns:

Gen, e opinia ta si nu te intreb pe ce științe oculte se bazează dar nu este vorba doar de topirea calotelor polare. Mai sunt si ghetarii dar cel mai important este încălzirea oceanelor si perturbara curentilor iar daca ai idee ce rol au curentii in vreme/climă la nivel planetar o sa ai imaginea fenomenului mult mai clara decat sa te uiti la termometrul de la geam.
Da, este reală din pacate.

| cosmin1324 a răspuns:

De unde dracu 45 de grade daca cea mai ridicata din istorie e 42 https://www.cancan.ro/......i-20009943 asa ca nu mai baga abureli.

| gabicoo a răspuns (pentru cosmin1324):

Corect!

Răspuns utilizator avertizat