| gemeni6226 a întrebat:

Ce parere aveti de Japonia?

Răspuns Câştigător
| ioana2004 a răspuns:

E o tara foarte frumoasa, cu multe obiective turistice interesante, chiar fascinante, dar au foarte multe obiceiuri ridicole. De exemplu, daca vrei sa mergi acolo, cand mananci orez nu iti infinge niciodata betele in pozitie verticala in orez, e un semn al mortii si daca cineva iti ofera o bautura trebuie sa accepti si sa tot bei pana cazi! Sper ca te-am ajutat!

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru ioana2004):

LOL. Ei au obiceiuri ciudate? Te uiti la Romania? Parca ieri cineva se temea ca ii face bunica bilet la morti(inca nu am inteles ce inseamna).

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O tara foarte dezvoltata.

| AnaBejenaru a răspuns:

Mi se pare o tara de vis, pentru a o vizita, nu pentru a locui acolo.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Ai dreptate. Si eu as vrea sa vizitez Japonia.

| Drimmero a răspuns:

Tara cutremurelor,, nu as sta acolo, dar o vizita mi-ar place, asiaticele sunt frumoase, in special japonezele.

| ShaOfHatred a răspuns:

Dupa parerea mea o tara foarte frumoasa,cu oameni super(ma rog peste tot sunt si opusul).Imi place ca e o monarhie, imi place limba, cultura, istoria, totwinking

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Tara tuturor posibilitatilor. Intereseaza-te de sistemul de educatie si economie, traditie, cultura si istorie si o sa o iubesti. Eu as vrea sa ma mut in Japonia.

| gemeni6226 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu vreau sa ma mut acolo, de aceea nu ma interesez, eu doresc parerile celor de aici, am eu motivele mele.

| Yasmin875 a răspuns:

Este o țară foarte civilizată. Acolo nu sunt criminali, violatori etc. ca în alte țări.

| Drimmero a răspuns (pentru Yasmin875):

De ce nu sunt? aia sunt mai cu mot? Omul e criminal prin definitie, nu conteaza culoarea pielii

| CdeMetal a răspuns:

Mi-ar plăcea să o vizitez, dar nu să locuiesc acolo.