| Karlitta a întrebat:

Ce parere aveti despre cursurile online de limbi straine? A reusit cineva sa invete calumea o limba de pe ele?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se par folositoare, insa nu am incercat niciodata unul pentru care trebuie sa platesti. Eu folosesc cursurile de pe diverse bloguri sau site-uri, insa dezavantajul este ca trebuie sa consulti mai multe surse pentru a nu se fi strecurat vreo greseala in informatiile gasite prima data. Am inceput sa invat germana in urma cu un an, insa am abandonat din cauza ca nu prea aveam timp sa ma ocup. Am reusit sa invat cateva notiuni de baza, iar in urma cu 6 luni am inceput sa invat finlandeza si inca ma ocup de asta in prezent, cand am timp liber. Daca iti faci timp si daca iti iei notite, poti invata destul de usor o limba straina si de pe Internet, dar depinde si despre ce limba e vorba (unele au un grad mai mare de dificultate si necesita materiale suplimentare etc.).

| delia5609 a răspuns:

E tare chestia asta cu limbile straine pe net imi poti lasa si mie un mesaj cu un link sau mai multe unde pot gasi?