| painecuzahar a întrebat:

Ce parere aveti despre Dubai? Eu l-am vizitat acu 10 ani. a fost frumos, dar plin de oameni ciudati, nu inteleg de ce e asa idealizat pe social media de influenceri

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca straluceste si ca e plin de lux

| dullcat a răspuns:

Daca reprezentarea vedetelor plasicate, fake, superficiale etc. din timpurile actuale ar fi un oras, Dubai ar fi acela.

| dullcat a răspuns:

Oamenii aia ciudati sunt bogatasi care promoveaza si se ocupa cu prostitutia.O colega din liceu, model, a fost prinsa si ea intr-o schema din aia dubioasa, dar ea sustine ca a scapat.Deci fetele cred ca totul e sigur, fac o excursie la Dubai pentru sedinte foto, contracte etc. prin intermediul agentiei de modelling, dar apoi li se confisca toate actele, gadgeturile, sa nu poata apela la ajutor si sunt inchise intr-o casa. Dupa ce accepta sa faca tot ce li se cere in materie de performante sexuale, li se da drumul si sunt platite sau nu.Multe mai posteaza pe Instagram ce fac ulterior cu banii, mascand totul ca o reclama la modelling, ca uite ce bine se castiga din asta.E pur si simplu gretos, imoral, gresit, ilegal din toate punctele de vedere.

| Hyperion7 a răspuns:

Nicio părere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea modern și artificial, orașele europene sunt mult mai frumoase, au istorie, cultura! Dubai, New York, Shanghai, Tokyo și Seoul sunt doar așa pentru distracție!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar ca nu ai fost in New York...

| EestiSodalane a răspuns:

Un iad urbanistic și o societate disfunctionala. Nu inteleg de ce ai vrea sa vizitezi asa ceva