| sdfsfsdfsdfsdf a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca europenii si nu numai, vad romanii ca fiind tigani? Ei cred ca romani si tigani sunt aceiasi. Ce parere aveti despe acest lucru si cum va face sa va simtiti?

18 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cauza pentru asta e lipsa culturii generale a vesticilor și a propagandei presei lor.

| RAY a răspuns:

Inainte de 90 toti urlau ca in ro e rau si ca sa venim la ei,li s-a implinit visul, acum sau răzgândit ca si tarfa de merkel? ea urla haideti in Germania e tara fagaduintei apoi a plans, tigani fac ce trebuie si asa europa nea furat totul, recuperam si noi ceva de acolo, iti propun cu sinceritate sa mergi in berlin la cerseara, sa vezi cati euro faci, sa te vada merkel

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru RAY):

Imi propui sa ma duc la cersit? eu?
ma jignesti

| RAY a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Era o gluma omule

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru RAY):

Nu prea e ceva de care sa glumesti, pararea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca millioane si millioane de romani sunt afara la facut bani prin orice mijloace de multe ori ilegale. Dupa un timp s-a facut reputatie. Si din alte tari estice oamenii merg in vest sa lucre dar au o atitudine mai civilizata.
Uite Ray o parodie de nota 10 despre Merkel https://youtu.be/zJZfuJdycGc

| Drimmero a răspuns:

Tiganii in mare parte ne-au facut de ras prin lume (aia care au facut asta, latura aia jegoasa a tiganilor care din pacate ii baga atat pe romani cat si pe ceilalti tigani care sunt linistiti in aceeasi oala cu ei), dar si vesticii sunt incuiati la capatana cand e vorba de subiectul asta, nu stiu sa faca diferenta si isi dau arama pe fata de mari rasisti dar vor sa tina mortis ca ei lupta impotriva rasismului, niste ipocriti. Sa nu uitam ca francezii ne fac tigani pe unde au ocazia si ei sunt in curs sa devina Africa...italienii au si ei tiganii lor prin sudul tarii, spaniolii nu mai zic, hotul striga hotii, ca si ei au scursurile lor. Sincer nu m-as stresa cu subiectul asta daca voi fi facut tigan, nu consider ca este o jignire daca mi s-ar zice in strainatate ca sunt tigan, le-as da peste nas prin comportamentul meu si le arat cat de tigan sunt vazandu-mi de treaba, cu prostii nu trebuie sa-ti bati capul.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru Drimmero):

Nu as fi putu fi mai mult de acord.

| mentholinks a răspuns:

Pai majoritatea romanilor au comportament si vorbe de tigan.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru mentholinks):

Eu cel putin pana acum nu am vazut romani cu comportament de tigan si vorbe de tigan.
romani needucati am vazut dar cu comportament de tigan si vorbe de tigan nu.

| CostinAlamariu a răspuns:

Treaba lor dacă atât îi duce capul. Ură ieftină pe România. Chiar nu înțeleg ce le-a făcut lor România sa o urasca asa

| suntserios a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ura ieftina?
In Paris, Londra, Milano chiar si Verona am dat mereu peste tigani romani care cerseaua, ba unul chiar m-a injurat in romana ca nu i-am dat nimic... ura ieftina zici?

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru suntserios):

Ba baieti trebuie sa scapam de tiganii astia, sa i mutam undeva intr-un oras al romaniei pe toti sa le dam acel paman lor, sa fie tara lor independenta de noi, altfel nu vad cum s ar rezolva. scapam si de ei asa.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru suntserios):

Da, ura ieftina pentru ca nu e vina României ce fac țiganii. Nici macar nu sunt români. Sunt un popor migrator care nu au niciun fel de loialitate pentru nicio țară sau religie.

| CassiusAlexander a răspuns:

Eu le-am explicat, cine vrea să înțeleagă bine, cine nu, bravo lui. E amuzant că în țările respective tot sunt țigani, în UK, Spania, Ungaria. găsești țigani ca la noi. Nu avem noi ceva special. Singurul nostru nenoroc e asemănarea dintre "rom" și "român", mai ales străinii le încurcă mereu și spun de parcă ar fi același cuvânt. Dacă ipotetic vorbind cuvânt pentru țigan era "spani" ar fi zis toți că spaniolii sunt țigani. Dar așa ne-a picat nouă. Asta e.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru CassiusAlexander):

Mai trebuia sa le spuna români, tiganilor, si noua sa ne schimbe numele in romi si aia era. macar stiau ca au dus treaba pana la capat. full on full bulshit

| sdfsfsdfsdfsdf explică:

N are legatura cu intrebarea care am pus-o dar acum 4 min veneam cu bicicleta pe strada de undeva si era o tiganca mica de vre o 4 5 ani maxim, din nou mergeam pe bicicleta, a incercat sa se bage in seama cu mine pur si simplu de nicaieri si eu nu suport lucrurile de genul si nu bag in seama de fiecare daca cand se intampla mai ales daca e vb de tigan, si dupa ce am trecut de ea a inceput sa ma injure de mama. o tiganca de 5 ani maxim. ba baieti eu va spun, daca nu o sa facem ceva cu ei daca nu ii mutam intr-un oras la marginea romaniei sa scapam de ei, orasu ala sa fie doar pamantu lor si si sa fie indepedenti de noi, e grava treaba cu Romania. daca mai vreti ca macar sa mai aveti o sansa ca Romania sa ajunga undeva macar atat.

| sdfsfsdfsdfsdf explică (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Trebuie sa ai doar ochi si putin creier sa faci legatura. mai mult de 300 de ani nu i mai dau romaniei. ce o sa fie peste 300 de ani, o sa ajunga romanii sa plece din tara sa scape de ei.