| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care fac videochat?
Mi se par mult mai destepte decat cele care isi rup carca 8\12 ore cica munca cinstita

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Pe termen scurt da. Sunt destepte. Pe termen lung insa, sunt ultima roata de la caruta. Cu ce o sa le ajute pe ele videochat-ul atunci cand o sa se faca urata odata cu trecerea timpului si alte competente in afara de aratat mij-ul la camera nu au? big grin

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi dam sens vieți,daca trăiești după ce spun alti ai inebuni,fiecare se descurcă cum poate, bărbați le critica dar apelează la ele, clienți sunt bărbați, asta nu spune nimeni, ipocrizie masculina

| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, sunt mult doar niste proaste fiindca dupa incetarea videochatului este deja cunsocuta ca pros-tituata virtual si nu mai poate "activa" niciodata ca o fata cinstita si cuminte.
Cine ar vrea sa ia in casatorie pe una careia i-a vazut pasarica tot globul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E treaba lor ce fac, iar parerea ta e irelevanta

| dullcat a răspuns:

Eu nu vad nimic destept in a face bani ca apoi sa-i cheltuiesti pentru a te mentine la standardele cerute de angajatori/clienti.

| relian a răspuns:

Si aia e tot munca, sa stai la camera, sa faci diverse chesti, aia nu-i stat in pat, sau dormit.
Daca is destepte? Nu neaparat sa fii desteapta, e mai degraba sa ai ce arata, sa arati bine, altfel nu faci asa ceva, pentru ca nu prea o sa ai clienti laughing

Spune cineva pe aici cand sor face urite, pana se fac alea urite, trebuie sa treaca 50 de ani laughing ani in care tu esti behait de munca cu circa ce spui.
Chestia cu acest videochat, sincer nu stiu de ce oameni normali mai folosesc asa ceva.
Bine in RO poate mai merge, dar in alte tari, poti vedea fete dezbracate pe viu, asta fara sa le platesti laughing

Eu aici pot sa merg la un club, sunt acolo fete dezbracate, daca le dau 20$ le si pipai si ce le mai faci, cum naiba dau unia bani la videochat.
Poate astia ce cauta asa ceva or fi dusi de acasa laughing or avea probleme psihice, un om sanatos la cap nu da bani la asa ceva.

| StoicAnalysis a răspuns:

Crezi ca daca ai facultate, esti cineva? In Romania cred ca doar 1 din 5 romani daca nu ma insel, folosesc facultatea terminata intr-un loc de munca pe acelasi domeniu in care au terminat-o. Cand eram mai mic, eram foarte uimit si ii idolatrizam pe oamenii care fac facultate. Si eu credeam ca vezi domnule, ei sunt "cineva". Cand am crescut, am invatat si am vazut cu ce se mananca viata de fapt in Romania, am realizat ca facultatea e fix ceva ce o faci ori la insistentele parintilor, ori ca sa arati ca esti cineva. Foarte putini folosesc facultatea facuta intr-un domeniu ales de ei.

Iti mai dau un exemplu. Sa luam un personaj femeie fictiv pe nume Ana. Ana a terminat facultatea de litere, dar face videochat de la 22 de ani. Ea continua sa faca bani frumosi din videochat pana la varsta de 30-35. De la 35 de ani, ea vede ca nu mai renteaza videochatul o data cu varsta si vrea sa se reprofileze. Se duce la interviuri si absolut nimeni nu o angajeaza, pentru ca in vechimea ei de munca si in istoricul ei academic, apare doar acea facultate facuta si cativa ani de degetit in fata camerei. In stadiul asta intelectul ei nu este mai presus decat o copila de clasa a 8-a.

Acum spune-mi tu mie, unde sunt calitatile Anei? Ce seductivitate de intelect sa foloseasca ea la interviuri? Iti trebuie experienta de munca, nu sa vorbesti suav in urehea angajatorului care cauta un om competent.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ce sa puna la ciorap ca de cele mai multe ori, pe videochat-iste le vezi in cluburi sau la cafenele laughing). Cunosc din pacate 4 baietasi de prin zona care si-au trimis fetele care faceau videochat, "pa" Germania la produs straight face. De cele mai multe ori femeile ( mai ales cele care puturosesc cu pasarica la camera ), nu au plan de viitor daca nu au un barbat langa ele care sa inceapa un plan de viitor pentru ele. Si acum sa nu aud comentarii de la femei/fete, sa-mi zica ca-s misogin, pentru ca nu m-am referit la fetele/femeile care au un cap pe umeri si stiu ce sa faca cu viata lor. Ci la fix cele care habar nu au ce sa faca cu banii, in afara de haine, cluburi si cafenele.
Referitor la angajare, trebuie sa fi foarte norocoasa ca femeie, ca la 35 de ani sa se puna angajatorul in limba dupa tine. Aceste situatii fiind putine. Degeaba angajezi oamenii pe pile, daca sunt incompetenti, pentru ca vor fi dati afara atunci cand o sa o dea in bara.
In locuri de munca cheie mai ales, nu ai ce cauta nici macar daca arati ca cea mai buna starleta de filme, daca habar nu ai cu ce se mananca. De exemplu nu cred ca o angajeaza nimeni pe Ana care a terminat facultatea de litere acum 13 ani dupa mult timp de degetit la camera, in spital, inginerie, secretariat, politie, pompieri, jurist, avocat, judecator, si alte locuri de munca unde nu merge doar vorba buna si atat. In cel mai bun caz o putem vedea pe Ana angajata la supermarketuri sau la locuri de munca unde nu necesita calificare in ceva. Astia de vezi tu pe la televizor cu pile si relatii, majoritatea din ei chiar avand o oarecare calificare si experienta in domeniu, doar ca au fost pusi acolo pentru ca sunt cunostinte sau rude, fiind cele care primeaza in lista de angajare.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Boss ce ai făcut ți ai pus profilul la feminin ce se întâmplă cu tine?
Sunt deștepte și descurcărețe, la munca te ia si colegii sub roti și șeful, pe alea nu le disturba nimeni! Dacă găsești o gagica sa facă cu tine faci mulți bani, te scoți din sărăcie și tu ea!
Ce mai faci ești ok?

| anonim_4396 explică (pentru 4evergentleman2023):

Ma cert cu aia la job ca am bulit o masinarie si imi caut in alta parte, numa belele, tu cum esti?
da sunt fata…

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor ahahaha ești băiat știu și cum arati ca iti tot puneai poze public pe aicilaughing
Eu ma lupt cu dependenta de păcatele și cu depresia, anxietatea și căutarea unui job. Intenționat ai bulit mașina?

| anonim_4396 explică (pentru 4evergentleman2023):

Hai ca avem treaba, nu as zice ca intentionat, dar vineri era ultima azi ca mi-am gasit in alta parte si asa ma vor injura mai mult.
am bagat in ** mea program de tabla 1.5, placa de taiere de 3.8 si panson de 3.6 cand trebuia sa bag alt program si am belit pansonul s-a spart, am bulit placa de taiere, nu stiu daca am facut muci capul de stanta.
https://ibb.co/1f6RfJn
In teorie pansonul trebuia sa strapunga aluminiul de 3 chiar daca era cu placa de taiere de 3.8 si panson de 3.6.
**la mea …

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru anonim_4396):

Na ca le ai oferit o amintire de tulburare mixta laughing
Și acum in ce domeniu? Tu ai terminat o faculta? Ai studii superioare? happy

| anonim_4396 explică (pentru 4evergentleman2023):

Am inceput politehnica dar nu am terminat o, nu mi-a placut cartea
dar am foarte multe carti citite industriale : despre ponsoane, materiale, cnc-uri, freze, laser etc etc…

| q2amyra a răspuns:

Bravo lor ca castiga banu'