| georgianasiiulia a întrebat:

Ce parere aveti despre Iiluminati? Va-ti baga in Iiluminati? Este impotriva religiei? Chiarmi-ar placea sa intru in Iiluminati daca nu este inportiva religiei? Din cate stiu Delia si Bendeac sunt in Iiluminati. Iiluminati are legatura cu extraterestri? Pe multe biserici sau in biserici am vasut un triunghi cu un ochi care semana cu Iiluminati. Are legatura cu relgia. DAU FUNDA DACA RASPUNDETI LA TOATE INTREBARILE!

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Se speculeaza ca acesti Iluminati ne-ar conduce din umbra meniti sa distruga religiile crestine, dar nu prea cred asta.
Intr-adevar, soarta noastra este facuta de altii, controlata de cei din umbra care pot fi numiti 'iluminati'

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu se primesc basinosi acolo.

| georgianasiiulia explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Basinoasa e mata.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru georgianasiiulia):

In mod evident ai perfecta dreptate. Dpdv a societatilor secrete toti suntem. Diferenta e ca mama e un pic rationala si nu o duce capul ca ar putea fi primita in club.

| 393Dan a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva, cred ca-s povesti cu zmei. Daca ar exista si mi-ar trimite o invitatie, depinde de regulile si cerintele lor daca voi accepta, pentru ca undeva citisem ca unul din ritualele lor te impune sa te dezici de religia ta (daca esti credincios). Ce tine de Delia si Bendeac asta-i doar PR, cui ei le trebuisc? Ma inchipui ca din iluminati ar face parte cei mai bogati si puternici oameni din lume, ca si-n grupurile Bilderberg sau CFR.
Ce tine de extraterestri, nici nu exista dovezi autentice ca ei ar exista. Personal, as zice ca si existenta extraterestriilor umanoizi pe pamant este la fel o poveste.
De triunghiuri pe biserici sau ce semne fac oamenii celebri sunt doar coincidente sau puse/facute cu un anumit scop, sa dramatizeze lucrurile, pentru faima, sa distraga atentia, etc
Si nu, daca citesti pe wiki despre provenienta lor, vei vedea ca n-are nimic cu religia.

| Teffan a răspuns:

M-as baga in Iluminati.

| Drimmero a răspuns (pentru Teffan):

Tu ai ce ai cu religiile,, daca tot controlati lumea, da-l afara de la Arsenal pe W0nger,,macar sa mai prind si eu echipa asta fara dinastia mosneagului/

| Teffan a răspuns (pentru Drimmero):

Fac in asa fel incat sa castige Steaua de fiecare data.

| Drimmero a răspuns (pentru Teffan):

Steaua a mai castigat campionatul in Romania in anii astia, la Arsenal e lipsa totala,, trebuie doar sa fie dat jos 'dictatorul' frantuz, care e omul satanei!

| georgianasiiulia explică (pentru Teffan):

Nu a castigat de fiecare data Steaua. Dinamo a batut Steaua de 10 ori la rand.

| Teffan a răspuns (pentru Drimmero):

Ai un dusman mai jos.

| Drimmero a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Steaua e printre singurele echipe din Europa de Est care a pus mana pe Cupa campionilor Europeni,, ce echipa din Romania mai pupa trofeul asta?

| georgianasiiulia explică (pentru Drimmero):

Dinamo