| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Ce parere aveti despre Kangoo Jumps? happy De 2 saptamani merg la sala. Am citit pe cateva blog-uri cum ca nu slabesti mai deloc..Scuza'ti categoria.

1 răspuns:
| CrowKiss a răspuns:

In dorinta de a avea un corp cat mai frumos, multe femei se infometeaza, ajung sa se imbolnaveasca, au o stare de apatie continua si cand nu mai reusesc sa tina regimul se ingrasa mai mult decat inainte. Altele se inscriu in programe sportive obositoare, care dupa cateva sedinte le lasa cu o febra musculara extrem de dureroasa.

Putine stiu, insa, ca exista o modalitate mult mai putin dureroasa, distractiva, care te binedispune, te energizeaza si iti sculpteaza un corp de invidiat, aceasta fiind Kangoo Jumps. In timpul miscarii sunt eliberate endorfine, cunoscute si sub numele de hormonul fericirii, acest tip de activitate fizica fiind recomandata si pentru persoanele care sufera de depresie. Deci. continua. happy