| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care pretind ca iti sunt prieteni. Gen, "Asa-i ca te-ai baga la bataie pentru mine ca si eu m-as baga pentru tine ca doar suntem prieteni", "daca iti cer 10 lei asa-i ca nu mii mai ceri inapoi ca nici eu nu ti i-as cere tie ca suntem prieteni". Tot timpul tin sa iti aminteasca cat de prieteni iti sunt. Poate gresesc, dar eu personal nu am incredere in genul asta de oameni chiar daca m-au ajutat cu chestii mici.

1 răspuns:
| OctoberandApril a răspuns:

Cei care stau pe langa tine pentru a-si etala muschii si banii nu-s prieteni.Superficialitatea supraestimata este o dovada de prostie.Parerea mea e ca daca ai astfel de prieteni trebuie sa scapi de ei pentru ca stii vorba aia."cine se aseamana s-aduna"