| Bloom_2977 a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenii virtuali? credeti ca sunt sinceri?

Răspuns Câştigător
| LaughingKarima a răspuns:

Unii sunt chiar de treaba si te poti intelege mai bine cu prietenul virtual decat cu cel real. Si de multe ori, o persoana doar pe acel prieten virtual il are.
Sunt si care nu sunt chiar asa de treaba. Inca nu am intalnit unii ca sa vorbesc din experienta, deci nu prea stiu ce sa zic de ei.

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Eu nu am o problemă cu asta.
Nu știu de ce, dar îmi dau repede seama de ce fel de persoană e cineva, dacă minte sau dacă ascunde ceva.

Nu am nicio părere exactă, fiecare persoană e diferită iar dacă unii mint, nu înseamnă că o fac și ceilalți.

| OldSoul a răspuns:

Depinde dupa caz la caz, uni pot fi sinceri, deoarece nu il cunosti pe celalalt in realitate si iti vrea binele, sau poate fii chiar opusul.

Răspuns utilizator avertizat
| drogh a răspuns:

Ştii care este faza? Un prieten virtual este mai apropiat de tine decât unul real!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. poate fi unul care zice doar adevarul pentru ca stie ca nu are cum sa se faca de rusine ca oricum nu il stii in persoana, sau sa fie un idiot care minte de ingheata apele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am încredere nici în cei pe care îi cunosc deci categoric nu aș avea încredere în cineva din mediul virtual.

| Katherine20 a răspuns:

Eu am multi prieteni virtuali.Pe majoritatea i-am întâlnit pe facebook, pe diferite grupuri cu seriale, filme, vedete, trupe etc big grin Cu unii m-am și întâlnit față în față. Unii prieteni virtuali pot fi mai buni și de încredere decât cei reali. happy

| aXandra a răspuns:

Nu prea cred. Prietenii virtuali sunt doar acolo, nu îi poți numi chiar prieteni, pentru că ei sunt acolo să te ajute mereu. În schimb, cei cu care poți vorbi față în față, care sunt lângă tine când ai nevoie de ei. cu care te întâlnești, ei sunt prietenii tăi, iar dacă ai noroc sunt și sinceri.

| Ralucaa69 a răspuns:

Uni da, alti nu.

| NINAAAAAAA a răspuns:

Categoric nu, te minte prietenul cel mai bun, dar atunci cum sa nu te minta unu virtual happy

| Rodica25 a răspuns:

Unii da, altii nu, ca si prietenii reali.