| Adry05 a întrebat:

Ce părere aveți despre scandalul cu acel individ intitulat Colo?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Am o parere negativa despre el. Nu stiam de existenta lui, dar am observat scandalul pe Facebook si insta. Rezultatul? Am vazut copii, adolescenti (baieti) de 12-15 ani care ii iau apararea si sustin ca e in regula ce a zis, ca e ceva perfect normal din moment ce ele se imbraca asa. Prea multi influenceri prosti in Ro. NU are dreptul nimeni asupra vietii altcuiva. Chiar daca te imbraci decent, tot vine un needucat ca el sa se ia de tine.
Are 28 de ani, nu 20! La 28 de ani ca barbat trebuie sa stii ce vorbesti, mai ales cand printre abonati sunt si copii.
Corect ar fi sa ii inchida contul. Pana la urma a instigat la ura si actiuni nedemne de o persoana civilizata. Trebuie sa se invete minte cand mai face astfel de afirmatii. Nu e scuza ca a zis-o la caterinca sau ca asta cere publicul, divertisment. Mai marturiseste si,, sincer". Prea multe exemple proaste pe yt, dar asta e. Ce e de calitate e mai putin cunoscut.

124 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Ca a dat-o rau in bara. Dar asta se intampla cand sursa lui de venit este Youtube-ul si depinde in totalitate de el. Inloc sa se focuseze pe,, cum as putea oferi mai multa valoare urmaritorilor mei", este focusat pe,, cum as putea sa obtin cat mai multe vizualizari. Daca ofera valoare stie ca nu o sa aiba multe vizionari, asa ca scade si venitul. Insa daca se focuseaza pe facut vizualiari, si stim cu totii cum se fac pe Youtube-ul romanesc, e clar ca o sa ofere non-valoare si asa s-a ajuns la ce ai vazut in acel video in care vorbeste despre... stii tu ce.

In rest, nu stiu si nici nu imi pasa ce o sa se intample cu el dupa, dar sper ca macar sa se invete minte.

| Adry05 explică (pentru Nemessys):

Totuși chiar atât să nu-l ducă capu cât să realizeze că nu câștigi decât hate spunând asemenea prostii? m-a uimit și procentul destul d mare de oameni care-i iau apărarea...

| Nemessys a răspuns (pentru Adry05):

Atat timp cat exista cerere exista si oferta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-e scârbă de el de când am aflat de existența lui, de acum câteva luni. Nu e prima mizerie pe care a zis-o. Stream-urile lui sunt pure cancer în general. Acum a exagerat doar puțin mai mult decât de obicei laughing.

| Adry05 explică (pentru supadeceapa):

Da, am văzut că a avut și ceva live în care conversa cu-n băiat de 12 ani și îl întreba pe live în fața tuturor dacă el se masturbează și când copilu s-a rușinat și a zis că nu fac asta a început să zică că hai că sigur o faci la duș, la nu știu ce. frateee, omu ăsta e bolnav de-a dreptu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Adry05):

E un jeg plimbător. Ai văzut cum povestea că făcea sex cu una și ''i se bășea peesda''? laughing Omul e primitiv, vorbește de parcă a fost crescut de-un șobolan la margine de tomberon și nu prea a avut contact cu oamenii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-ai amintit că anunțase că vine la 23 cu video în care își cere scuze =))
https://www.youtube.com/watch?v=UCZSrvJBfdM
Faptul că are 33K like-uri mă neliniștește teribil.

| Nemessys a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu is curios cum dracu a rezistat iubita lui atata timp cu el laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Nemessys):

Nici eu nu înțeleg ce-i în neregulă cu tipa aia, văzusem și o farsă nasoală pe care i-o făcuse pe TikTok sau nu mai știu unde, de am rămas straight face

| Adry05 explică (pentru supadeceapa):

Am văzut clipul lui Sucre, caterincă faină ca întotdeauna, păcat că așa scurt.
Nu am văzut că nu-l urmăresc. auzisem așa în treacăt de el și acum am aflat de pe Facebook de scandal. cred că am mai intrat odată pe un video cu storytime că mi-a apărut la recomandate da limbaju ăla și modu retar.dat de a povesti m-a făcut să ies imediat
cu fata aia nici eu nu știu ce e laughing ba chiar am văzut că-l apără de „oamenii răi care nu-l înțeleg și nu știu că el e un sensibil și-un romantic" laughing)))
iar video ăla de scuze e mai penibil decât „glumele" alea, ceva mai fals n-am mai văzut de la story-u cu scuze al pestriței când s-a retras și ea din asocierea cu plus bio

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Adry05):

Eu nici n-am răbdare să mă uit la video, e doar un ''blablabla, nu vreau să ajung șomer, blablabla''.
Cu fata aia e doar împreuna de 5 ani și toată lumea se întreabă cum naiba a rezistat cu el atâta laughing.

Dacă vrei să vezi mizeria, deși nu prea recomand
https://zoso.ro/niste-continut-calitate-vlogger-civilizat/

| Nemessys a răspuns (pentru supadeceapa):

Mi-ai ruinat seara. laughing)))) Cine dracu m-a pus sa intru pe site-ul ala si sa ascult... Mai bine imi trimiteai un virus.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Nemessys):

Sorry laughing))) eu am avertizat.

| Celcestietot a răspuns:

Videoclip vechi, iar acum s-a gasit cineva sa il dezgroape, ce pot sa zic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Foarte vechi, din 2019 laughing. Au trecut ani și ani din 2019 până în 2020. Celceștietot mereu mi s-a părut un dubios, nu mă mir că un astfel de comentariu vine din partea lui. Ăștia creștinopați sunt cei mai sexiști, misogini, bolnavi.

| Drimmero a răspuns:

Astia sunt idolii unei degeneratii, de ce va mai mirati? Sunt putini vloggeri romani care merita respect, nu papitoii astia gen 5gang si altii de teapa lor.

| Celcestietot a răspuns:

,,acum 28 minute | supadeceapa a răspuns:
Foarte vechi, din 2019 laughing. Au trecut ani și ani din 2019 până în 2020. Celceștietot mereu mi s-a părut un dubios, nu mă mir că un astfel de comentariu vine din partea lui. Ăștia creștinopați sunt cei mai sexiști, misogini, bolnavi.''

Nu degeaba ai primit block, supica. Si ca sa nu te caracterizez putin pe aici, iti voi spune ca nu sunt de acord cu violul, dar, de, tu ce sa intelegi, cei care sufera de analfabetism functional ce sa inteleaga (?)...
Oi fi eu dubios, dar macar in deplinatatea facultatilor mintale.

| lorix a răspuns:

Https://youtu.be/STMD8qDOUis
"Capra lui".
In video tipu' vorbeste despre cum ii plac alea cu "ga0zu mare" de fata cu gagica-sa iar in altul le arata abonatilor ce chiloti ii cumpara ei de 8 Martie si ca daca face 100k likes o pune sa se pozeze in ei pe Instagram.
Va dati seama, asa "barbat" sa tot ai.
Dar nu ii plang de mila.
De obicei astea de stau cu astfel de cretini o fac pentru bani si notorietate.
Acelasi caracter.

| Celcestietot a răspuns (pentru lorix):

De ce m-ai evaluat cu eronat?

| StrongHeart a răspuns (pentru Drimmero):

Suntem pierduti la capitolul creativitate si originalitate.Toti acesti "influenceri" copiaza tot ce e mai de rahat pe afara.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu prea il urmaresc sincer sa fiu pare ca tipul ala e doar un incult.Nu prea am dat importanta la ce spunea rareori cand mai intram de curiozitate cand imi mai aparea la recomandate ceva de la el.
Sincer e mult de la a spune si a face in cazul lui, mie mi se parea ca spunea alea mai mult la caterinca dar in nici un caz ce spunea el nu era de vorbit mai ales ca peste 50% din cei care se uita la el sunt copii de nici 13 ani.
Sincer nici inainte de asta nu mi se parea ca el ar fi un bun exemplu pentru cineva, mai ales de cand cu scandalul ala cu Calinacho de prin 2017, unii poate stiu despre ce vorbesc asa ca nu i-am dat prea mare importanta.
Daca a gresit, categoric ca nu se spun astfel de lucruri cand majorittatea publicului tau e format din copii, unii poate il vad ca pe un zeu, ca pe un frate mai mare si iau de bun tot ce zice.Cand ai o comunitate asa mare ar trebui sa ai grija la ce spui sa nu instigi la ura.
Bine acum nu e el tata sau mama lor sa ii educe,poti sa faci divertisment dar sa fie de bun gust, consider ca Youtube-ul e o platforma unde toti ar trebui sa fie bine primiti atata timp cat exista limite si exista bun simt, ca faci gaming, vloguri, topuri.
Acum multi parinti au vazut la stiri ce a postat asta si cel mai probabil o sa fie mai atenti la copii lor si la ce idioti se uita de pe Youtube.
Poate Colo va invata ceva din asta, nu stiu dar macar altii sa invete din greseala lui.

| Jus7t a răspuns:

Din câte am înțeles majoritatea celor care îl urmăresc au cam pe acolo, 14 15 ani, nu știu sigur că nu m-a interesat așa mult dar am văzut clipul ăla de a fost șters pe alt canal și omul ăla e inconștient.
Adică nu vorbești în pana mea cu niște prieteni la tine acasă la un pahar de bere, vorbești cu niște copii care poate chiar cred că e ok așa, că ăia dacă îl urmăresc mă gândesc că văd ceva interesant la el.
Nu știu ce o să pățească dar nu cred că mare lucru.

| Jus7t a răspuns:

Cică respectă toate femeile dar ziceau ăia prin comentarii că el a zis că pe prietena lui o respectă că face de mâncare, spală, etc rolling on the floor)))))))

| RAY a răspuns:

Omul are dreptate,asta vor romani asta se ofera simplu,se vede asta si la audiente la tv,Youtube ne place cearta,circul, prostia asta e Romania, am văzut clipul cu imi cer scuze il inteleg pentru ca am incercat si eu cu bloguri de stiinta nu merge, daca injuram, vorbeam urat, ma certam tinea, 5 milioane de romani sunt la limita saraciei, 40% sunt analfabeti, 60% au wc in curte, de ce va mirati

| RAY a răspuns (pentru Jus7t):

Lucruri rare in ziua de azi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar ia zi-ne o treaba, daca e in cadrul casatoriei, zi care nu e de post si alte alea, fertila, binecuvintata de dumnezo', iar barbatul vrea dar sotia sa - aia pe care a luat-o inclusiv la biserica - pur si simplu nu are chef, fara sa aiba vreo durere anume sau alta problema medicala, e viol sau merge, ca e in cadrul casatoriei si trebuie sa se inmulteasca si sa stapineasca pamintul, nu sa faca mofturi?

| Jus7t a răspuns (pentru RAY):

Care lucruri sunt rare? Nu am înțeles la ce te referi.

| RAY a răspuns (pentru Jus7t):

Ca iubita lui face mancare, spala haine

| Jus7t a răspuns (pentru RAY):

Înțeleg.

Ai dreptate când spui că alea merg în România, nu ești primul care zice asta.
Dacă faci piese de scandal și smardoială ai mai mult succes decât unul care scoate piese cu mesaje inteligente.
Doar dacă te uiți în trending borăști și vrei să pleci din țară laughing