| Adry05 a întrebat:

Ce părere aveți despre scandalul cu acel individ intitulat Colo?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Am o parere negativa despre el. Nu stiam de existenta lui, dar am observat scandalul pe Facebook si insta. Rezultatul? Am vazut copii, adolescenti (baieti) de 12-15 ani care ii iau apararea si sustin ca e in regula ce a zis, ca e ceva perfect normal din moment ce ele se imbraca asa. Prea multi influenceri prosti in Ro. NU are dreptul nimeni asupra vietii altcuiva. Chiar daca te imbraci decent, tot vine un needucat ca el sa se ia de tine.
Are 28 de ani, nu 20! La 28 de ani ca barbat trebuie sa stii ce vorbesti, mai ales cand printre abonati sunt si copii.
Corect ar fi sa ii inchida contul. Pana la urma a instigat la ura si actiuni nedemne de o persoana civilizata. Trebuie sa se invete minte cand mai face astfel de afirmatii. Nu e scuza ca a zis-o la caterinca sau ca asta cere publicul, divertisment. Mai marturiseste si,, sincer". Prea multe exemple proaste pe yt, dar asta e. Ce e de calitate e mai putin cunoscut.

124 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EntertainYou):

Păi nici că e ascultat de mii de copii nu e o scuza, că nu-i transforma in violatori peste noapte doar pentru că l-au auzit pe Colo pe internet.
Literalmente și tu ai făcut un abuz, pentru că l-ai înjurat fără cunoștință de cauză, ai generalizat cu *doar nutret pentru prosti*, imaginează ți sa ai un canal cu 1m de abonați și să ai limbajul tau, poate unii care se uita la clipurile tale se simt jigniți ii supără ceva la conținutul tau, și imediat ții se închine canalul(poate mai ai și probleme cu politia) că unii nu au ceva mai bun de făcut decât să-i dărâme pe alții pentru că nu le convine lor. Unul nu e de ajuns dar când se strânge haita. Se poate "rezolva ceva"Nici mie nu-mi plac anumite personaje, dar asta nu înseamnă că trebuie să mă și uit la el/ea, daca nu-l suporți atât de mult pe omul ăla pur și simplu nu mai vorbi despre el, simplu. Că altfel ii faci doar reclama indiferent că e negativa. Tot aia e, că îl aperi sau iți bati joc de el tot aia e.

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza cum influenteaza. Conteaza ca n-ar trebui sa existe.
Democratie nu inseamna ca ignoranta lui e la fel de buna ca valorile societatii in general.

| Ivory11 a răspuns:

Imi poate explica si mie cineva ce s-a intamplat?

| Adry05 explică (pentru Ivory11):

E plin Youtube de video-uri pe subiectu ăsta, doar scrie scandal colo