| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii care nu stiu o boaba de engleza in ziua de azi? Cum este posibil sa nu stii, cand stai toata ziua pe internet, te uiti la televizor, asculti muzica etc.

Cum sa nu se prinda o boaba de tine?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nici eu nu am fost mult timp bun la engleză însă m-am ținut de școală și am avut rezultate acceptabile. Unora nici nu le trebuie engleza dacă stau în țară, deci de ce ar învăța-o? Nici mie nu îmi place să învăț limbi străine, mai ales că învățarea unei limbi se bazează pe memorie, nu pe logică. Deci faptul că nu știi engleza nu înseamnă că nu poți avea abilități de exemplu în matematică de neîntrecut. Și dacă nu îți place, de ce să o înveți dacă oricum vrei să îți clădești un viitor care nu necesită respectiva limbă?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Urmaresti Premier League pe stream-uri englezesti, de acolo ai invatat fara probleme presupun, sa nu mai vorbim de filme, muzica.

Total d-acord cu celelalte spuse de tine.

| AC4S4 a răspuns:

Poate ca aleg sa faca actiunile astea in limba romana... sau in alta limba.

| PersonajFictiv a răspuns:

Unii din ei poate sunt buni la altele, doar nu o sa-i judec doar pentru lucrul asta, nu imi sta in caracter.
Poate sa fie praf la invatarea unei limbi noi dar sa fie geniali in alte aspecte.
Nu toti au aceleasi abilitati.

| 0Andrew0 a răspuns:

Ciciu