| AjutorTPU a întrebat:

Ce parere aveti despre tinerii din ziua de astazi? oare este o influenta negativa asupra fetitei mele de 9 anisori, cand iese de la scoala, si trebuie sa ma astepte sao iau de la scoala, sa nu ia contact cu acesti tineri?

funda!

3 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Ai niste probleme, incat ma doare capul.
Ia arunca tu un ochi la intrebarea ta anterioara si la alte cateva... ce zici?
Esti destul de preocupata de moralitatea copilului, nu?
Hai, las-o balta, nu te mai crede nimeni. Daca nu faci trolling, atunci iti spun ca e grav si va trebui sa consulti, in cel mai fericit caz, un psiholog. Mai bine un psihiatru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinerii din ziua de azi...Chiar daca fac parte din ei, nu sunt asa mandra de ceea ce vad in jurul meu. Pe ei ii intereseaza cel mai mult imaginea si cum sa fie cat mai "cool". Multi vor acceptarea sociala si se pierd in nimicuri. Numea cineva generatia asta, generatia copy-paste. Si mare dreptate avea.Respect, bun simt? Nu prea mai exista. Oricat ai incerca tu sa o feresti de acesti tineri, nu prea vei reusi. Pentru ca ea va creste si va lua contact automat cu ei. Important este daca acest contact va fi pentru ea ceva pozitiv sau ceva negativ. Daca ii va lua drept un exemplu bun sau din contra, unul prost. Aici depinde foarte mult de ea si de cum primeste toate aceste chestii din exterior, dar si de tine. Daca vei incerca sa-i interzici unele lucruri, exista 2 posibilitati.Sa inteleaga si sa te asculte sau sa fie si mai atrasa de asta, gen fructul oprit e mai gustos. Eu sper sa fie prima varianta. Bafta!

| AjutorTPU explică:

Aveti dreptate, deci promit ca nu o sa mai pun intrebari absurde! happy