| thatgirl20201 a întrebat:

Ce parere aveti despre traperii romani? In ziua de astazi copiii asculta MGK, Gheboasa, Albert nbn. Eu pe vremea mea ascultatam Parazitii happy Acum oricine poate fi cantaret deoarece au sustinere de la copii oricat de slabi ar fi sad

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Muzica trap romaneasca e baza pe flex, pe ce porti, pe cei ai, pe bani, pe femei, si pe copii ii incanta, la fel cum si pe noi ne fascinau cand eram copii gastile de golani mai mari ca noi care stateau seara prin cartier.
Desi nu apreciez acest gen ii inteleg pe cei mici deoarece si noi am fost ca ei, si artistii de trap asta urmaresc, nu se adreseaza un public mai matur, de asta concertele lor sunt pline de prunci pana in 14-15 ani, atat timp cat isi scot banii si le merge bine nu au de ce sa se opreasca, e mai usor sa atragi public foarte tanar care e usor de impresionat.
La nivelul trupelor old school clar nu se ridica, nu au cum cand compun muzica pentru pustani, si eu am crescut cu mafia, parazitii, ctc, la familia, specii, dar muzica de atunci era destinata unui public mai matur, pe problemele de atunci, care erau multe, viata era mai dura, chiar vedeam batai in cartier, si noi mici fiind ne bateam de multe ori, sa nu mai zic ca am stiut ce inseamna foamea, ceea ce un pustan de 10 ani cu iphone in mana in ziua de azi nu va stii niciodata.
Am inteles ca Rava e cel mai bun momentan, am ascultat bucata lui de la urbanist, 7 minute in care nu zice nimic laughing, ce sa ii faci, in timp ce il ascult pe Cedry2k de multe ori cu dictionarul in mana la ce vocabular bogat foloseste in piese.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio parere ca nu ii ascult

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ii cunosc dupa nume, dar am ascultat putin, aproape din greseala.
Unii sunt chiar buni, suna bine, altii parca-s Selly, adica total incompatibili cu industria muzicala.
Ce pot sa zic... Ar trebui sa se ceara absolvirea unei scoli de muzica la lansarea unui "artist", pentru a diferentia creatorii de continut de muzicieni.
Unele melodii de trap nu au nici macar structura normala a unei piese, nu au gama muzicala, e doar beat-ul gol.

| LordCristobal a răspuns:

Am o parere negativa.
Fac melodii proaste, cu versuri fara sens si cu coloana sonora proasta.Si pe deasupra sunt si agramati si inculti.

| StoicAnalysis a răspuns:

La fel cum la vremea lor, parazitii, la familia si B.U.G. Mafia, au fost paria Romaniei, asa sunt si cei mentionati de tine in ziua de azi. Mai asteapta inca 10-15 ani si ai sa vezi ca o sa fie la fel si cu alti cantareti mai noi.

| Xox0 a răspuns:

Lumea se schimba. Parintii tai sau oamenii de la 40 in sus poate nu ascultau deloc ca nici nu era rap pe vremea lor si cel mai probabil aveau aceeasi mentalitate