| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre un director care bea de stinge frecvent?
Dar isi sanctioneaza sau chiar isi da afara angajatii care fac acelasi lucru?

Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Inseamna ca i-a invatat la bautura si acum cand s-au apucat prea multi isi face griji pentru el. Glumesc, n-am parere, am lege.

| anonim_4396 explică (pentru TCosminn):

Si tine cineva cont de lege oare? De vreme ce inca mai e in functie, inseamna ca nu s-a respectat nicio lege.

| TCosminn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa se respecte legea, draga mea, trebuie sa existe o sesizare a incalcarii ei. ASta e una dintre probleme noastre, ca asteptam sa ne faca altcineva dreptate. O alta problema e "lasa ca merge si asa" sau "de ce sa fac eu ceva?" Curajul este acum o virtute rara.

7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti pare rau ca nu e unul cu abuzuri sexuale.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta mai trebuia! Sa mai aiba si calduri.N-am auzit nimic grav in acest sens.El are o problema cu bautura dar la altii, nu la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de scoala este aia?
Voi nu faceti nici un demers la Inspectorat? Sau chiar la Minister?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care Inspectorat? Ala care tocmai l-a numit in functie si cu punctaj "onorabil" incat se lauda mereu pe la consilii cat de destept a fost?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sefa mea de catedra, care e o persoana foarte stricta de altfel in tot ceea ce face, l-a tradat in cancelarie ca trebuie sa-i duca tuica si vin pentru ca a scapat de un cadru didactic incomod.