| endery1 a întrebat:

Ce pareri aveti despre rasism?

Răspuns Câştigător
| AndyIQ a răspuns:

Eu cred ca fiecare om ar trebui tratat la fel deoarece si cei de etnii diferite sunt oameni la fel ca noi, chiar daca vorbes alta limba sau au o personalitate diferita, fiecare om este unic dar toti trebuie sa fim tratati la felhappy.
BafTA!

3 răspunsuri:
| NiceBrownEyes a răspuns:

Nu mi se pare ceva...corect fiecare are personalitatea lui fiecare este om chiar daca unul e alb sau altul e negru sau ca acela vorbeste tiganeste si celalalt vorbeste romaneste...fiecare cu tradia lui trebuie sa respectam pe fiecare asta e parerea mea

| xBlueEyes a răspuns:

Mi se pare ceva normal... Huo tiganii!( Acum sincer, nu ziceti si voi la fel uneori) cu restul raselor de oameni nu am nimic, chiar din potriva. P.S.: Ma refeream la "tiganii" cei care fura si nu muncesc deloc, deoarece daca TOTI ar munci, s-ar duce la scoala, poate chiar ar deveni personalitati ( ex Connect-r; Andra Maruta) chiar i-as place...

| fratiikaramazov a răspuns:

Rasismul este ca o boala a nostra, ar trebui sa invatam sa nu-i mai judecam pe ceilalti dupa cum arata. Si nu poti trage o concluzie despre o intreaga rasa sau nationalitate pe baza actiunilor unui grup de oameni minoritar sau doar a unei singure persoane. Noua nu ne convine ca italienii discrimineaza romanii pentru ca doar CATIVA au comis infractiuni. si asa ar trebui sa nu ne intereseze cine e tigan sau cine nu e, ci sa ne uitam la comportament. Ca exista si multi romani atat de necivilizati, care se poarta mult mai urat decat tiganii.