| Dismally a întrebat:

Ce pasiuni mai ciudate aveti? happy Eu am fost mereu atras de ocultism.

74 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa ma comport cu persoanele cu care imi sunt dragi ca si cum am fi mai apropiati decat suntem. De multe ori trece poate mult timp intre mine si alti oameni cu care aveam o relatie destul de buna fara sa mai vorbim, iar apoi eu apar si incerc sa reiau lucrurile ca si cum suntem in continuare aceiasi prieteni. Lucrurile de fapt se schimba pentru ceilalti care ma privesc ca un nebun.

| Dismally explică (pentru Bacemi):

Da, se racesc relatiile in timp, nu ma mira ca te privesc asa happy

| Drimmero a răspuns:

Pasiune ciudata nu o pot numi, dar o pasiune nebuna, aceea numita ARSENAL! Am o pasiune in a studia omul din mai multe perspective, sa cunosc o persoana pana-n panzele albe!

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Depinde din ce unghi privesti lucrurile, mie nu imi place fotbalul deci pasiunea pentru o echipa ar putea fi una ciudata happy

| Doub a răspuns:

Illuminati, masonerie, ratoni şi jeleuri. blushing

| Dismally explică (pentru Doub):

Vreau si eu un raton din jeleu, la scara 1:1 laughing

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

Mi-ai făcut poftă de jeleuri, pfui.

| Dismally explică (pentru Doub):

Daca iti faceam numai tie... laughing

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

Problema e că eu sunt disperată după ele şi sunt ca un drog pentru mine, ahh.

| Dismally explică (pentru Doub):

Esti norocoasa daca te limitezi la jeleuri, eu sunt dependent de dulciuri, orice fel de dulce happy

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

Jeleurile sunt BUUUNEE.
jEEELEUURILEE SUNTT BUNEEEEEEE.

Gata, termin.laughing

| Dismally explică (pentru Doub):

Da, STIU laughing Orice lucru comestibil si dulce este bun happy

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

Nuuuu.
Adică.
Plăcinta cu fructe, iaaccc.

| Dismally explică (pentru Doub):

De ce? Este buna si placinta cu fructe happy

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

Mie... mie nu prea îmi place...

| Dismally explică (pentru Doub):

Eu unul nu prea am mancat placinta sa nu-mi placa, poate doar una cu varza dar aia intra la alta categorie happy

| Doub a răspuns (pentru Dismally):

laughing

| R0R0 a răspuns:

Hm...
De ceva vreme ma atrage tot mai mult chestia cu detectivii! Ma descurc destul de bine la aflat informatii si secrete! big grin

| Dismally explică (pentru R0R0):

Interesant, ar trebui sa te gandesti si la o cariera in acest domeniu happy

| R0R0 a răspuns (pentru Dismally):

E destul de dificila "meseria". Stiu, daca vrei poti, dar, nu stiu .....nu am curaj!

| Florentina9210 a răspuns:

Hmm..pasiuni ciudate...tin minte una cand eram mai micuta, impreuna cu verisoara mea obisnuiam sa scriem biletele de dragoste unui vecin de al ei. Asteptam sa vina seara si eu mergeam sa i-o pun in grad, ea statea de sase si imi spunea sa nu fac prostia asta dar eu nu am bagat de seama. Am scris prostii in acea scrisoare cu gandul la vara mea si la sfarsit am semnat numele unei alte vecine de a ei mai prostuta asa. A doua zi baiatul ala a venit si a certat-o pe fata aceea chiar daca nu era vinovata. O mara gafa! Dar a fost amuzant!

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Saraca fata, a fost certata pentru distractia voastra laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Am fost ''diabolice'' smug acum ne-am cumintit. Suntem cele mai de treaba fete. Eram mici, nu realizam cat rau am fi putut produce, doar printr-o simpla scrisoare. Tu ce ai fi facut daca ai fi fost in locul acelui baiat si ai fi aflat pana la urma cine a fost de fapt ''autorul'' acelei scrisori?

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Nu stiu, dar nu cred ca as fi certat-o pe aceea fata, acum depinde si ce fel de scrisoare era laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Era una de ''dragoste'', normal ca ti-ar fi placut. laughing Deci, pana la urma, am fi scapat fara ''ciufuleala'''? smug

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Daca era de dragoste atunci da, ati fi scapat nepedepsite laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Si chiar si asa, am fi fugit. Nu ne-ai fi prins. laughing

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Asta e discutabil, pe distanta scurta alerg destul de repede laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Deci n-aveam sanse? laughing

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Daca voiam sa va prind nu, va pregateam o capcana si va asteptam ca un paianjen in plasa laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Capcana hmm. sounds interesting. Si cam in ce ar fi constat? smug Si noi te-am fi putut ''deruta'' in sensul ca: o pune-am pe vara mea sa alerge pe alt drum si eu pe celalalt. Dupa care ai fi venit prima? laughing Dupa ea care te place sau dupa mine care am scris scrisoarea, chiar daca sunt ''inocenta''?

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Eii, nu vrei sa-mi dezvalui metodele secrete de acum? laughing Nu cred ca as fi stiut cine a scris acea scrisoare si cine ar fi simtit acele lucruri asa ca probabil as fi ales sa alerg dupa cea mai inceata happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Deci, as fi scapat. big grin Pai da, dar eu m-am referit in cazul in care ai fi aflat identitatea acelei persoane.

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Daca as fi stiut atunci dupa tine, pentru ca tu ai pus scrisorile happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Haha, eram sigura. big grin

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Normal, tu erai vinovata laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Pai tocmai ce zic, unii o pot numi ''ciudata'', cei care nu au fotbalul in suflet, dar ma dau pe mine exemplu, eu ca iubitor al fotbalului si implictit iubitor al echipei Arsenal o numesc mai mult pasiune ''rosie''!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Si cum m-ai fi ''pedepsit''? laughing

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

Ehh, nu pot sa-ti dau detalii aici laughing Tortura medievala oricum happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

In privat atunci. laughing Oricum de prins nu m-ai fi prins. Sunt prea agila!

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt atrasa de astrologie atit europeana cit si cea orientala, de feng shui si muzica de meditatie.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Si eu incercasem sa invat cate ceva despre astrologie, din pacate nu gaseam pe atunci acele tabele cu pozitia planetelor (efemeride) sa pot face un horoscop.

| Idkidk a răspuns:

Pasiune de pisicorni.

| Dismally explică (pentru Idkidk):

Pe cat de rari, pe atat de frumosi sunt pisicornii happy

| Idkidk a răspuns (pentru Dismally):

Şi pasionată de Iluminatii

| Deaad a răspuns:

Si eu tot de ocultism.
Si de o gramada de alte chestii intunecate si tot ce are legatura cu crime si ucigasi in serie.

| Staind a răspuns:

La un moment dat, radiestezia. Dar incepuse sa semene cu chestii sectante asa ca am lasat-o balta

| Dismally explică (pentru Staind):

Ai renuntat doar pentru atat? happy

| Staind a răspuns (pentru Dismally):

Nu doar. M-am simtit ca o oaie care face ce i se spune pentru ca asa trebuie, altfel e "pacat". Plus ca oamenii aveau niste idei care nu imi placeau. In 6 luni am cules ce m-a interesat..si cam atat. Poate la un moment dat o sa ma orientez din nou pe ramurica asta, desi nu cred. Ar mai fi motive, dar nu le expun aici.laughing

| Dismally explică (pentru Staind):

Cred ca ai ajuns unde nu trebuie happy Puteai sa continui si singur.

| Staind a răspuns (pentru Dismally):

Eram pe treaba oficiala, deci teoretic, era ce trebuielaughing
N-am vrut, am indesat-o sub covor. End of story big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satanism
http://bucurialuisatan.com/

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Are si satanismul o oarecare legautura cu ocultismul happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In tine e mai multa lumina ca in papa de la roma, nu esti cu de astea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu sunt atras de mistere, sunt curios in mulute dovezi dar cred in chesti care se pot dovedi

https://ro.wikipedia.org/wiki/Nihilism

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda am citit si eu asta, insa eu o vad din alta perspectivawinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Intru in mintea oamenilor rolling on the floor

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Cum intri in mintea lor? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canguri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Illuminati

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Interesanta istoria ordinului Illuminati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am pasiuni ciudate. Cine se lasa atras in capcana ocultismului plateste cat nu face, e o pasiune periculoasa, nu ciudata. Renunta la ocultism, pentru binele tau. Am avut o colega care era pasionata de ocultism si crede-ma, nu vrei s-o cunosti, sa vorbesti cu ea sau sa stai in preajma ei.

| MistretulPufos a răspuns:

Hmm, eu de a crea o organizatie malefica cu ascunzatoare pentru a cuceri lumea

| MistretulPufos a răspuns (pentru MistretulPufos):

Si sa avem uniforme ciudate

| Dismally explică (pentru MistretulPufos):

Mult succes in cazul acesta laughing

| EneCristian a răspuns:

Pasiune mai ciudata? se pot pune anime-urile? nu stiu sa ma cert cu aia care sunt extrem de credinciosi ( eu fiind ateu).

| Dismally explică (pentru EneCristian):

Se pune orice doresti tu happy

| Адина a răspuns:

Să zbor cu un unicorn care vomită curcubeu :o

| Grigore666 a răspuns:

Studierea religiilor, stilul masculin si arta.

| FlorinGamingRo a răspuns:

Karate