| ஐღArinaღஐ a întrebat:

Ce prere aveti despre tatuaje? adica v-ati face vreodata si daca da de ce? Si ce o sa simbolizeze? Daca nu, de ce? Daca aveti acum tatuaj as vrea sa imi spune-ti ce v-a determinat sa-l faceti, si daca ati regretat mai tarziu.

Bineinteles ofer fundita pentru raspunsul argumentat cu care sunt de acord.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-mi plac tatuajele si resping pana si ideea.
N-as suporta sa am semne pe piele,vizibile sau nu,doar ca sa fiu diferita de ceilalti,diferenta,daca exista,o fac cu intreaga mea fiinta,nu cu un tatuaj.
Si,orice lucru insemnat din viata mea stiu sa-l pastrez bine ingropat in sufletul meu,nu simt deloc nevoia sa il fac public tatuandu-mi incheietura mainii sau umarul sau fundul!
In plus,posesorul unui tatuaj nu va putea sa doneze sange niciodata,iar eu sunt donator universal,de ce sa nu pot ajuta un om a carui viata ar putea depinde de mine, din cauza unui tatuaj?
Da, e din ce in ce mai la moda, a devenit o arta si o afacere banoasa, la fiecare 10 persoane vei intalni cel putin unul tatuat, dar eu continui cu obstinatie sa refuz permanetizarea unei stampe pe corpul meu!

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Sunt pasionata de tot ce tine de tatuaje si mi-ar palcea sa devin tattoo-artist, cu toate ca mai am mult de lucru pana sa pot face asta. Deocamdata nu am niciunul, insa am foarte multe idei pentru cele pe care intentionez sa mi le fac in viitor (peste maxim un an as vrea sa mi-l fac pe primul). Unele dintre ele vor fi "custom", sa zic asa, adica desene facute de mine. Ca si elemente, imi plac foarte mult craniile, trandafirii, diverse versuri din melodii care reflecta felul meu de a fi (sau o mica parte din acesta) si design-urile vechi, in mare parte. Nu mi-as limita niciodata numarul de tatuaje pe care am de gand sa mi le fac, insa cred ca o sa ajung sa am peste 10. Nu as regreta niciunul pe care mi-l voi face, pentru ca, de obicei, mag andesc mult inainte sa iau o astfel de decizie, iar daca ceea ce reprezinta nu ar mai corespunde cu ceea ce gandesc, la un moment dat, atunci l-as pastra pentru ceea ce a insemnat in acea perioada pentru mine si nu mi-ar fi rusine cu el, cum nu mi-ar fi rusine cu ceea ce am fost la un moment dat in viata.

| Ralluca25 a răspuns:

Nu am nimic împotriva tatuajelor chiar mi se pare o artă să poţi face aşa ceva pe corpul unei persoane. Da mi-aş face unul, poate mai mult de unul. La partea cu semnificaţia cred că mi-aş face o pasăre care să exprime libertatea sau iniţialele părinţilor mei. În concluzie mie tatuajele mi se par tari happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Ceea ce a scris http://www.tpu.ro/utilizator/atuz e total adevărat, dar dacă vrei tu să îţi faci un tatuaj eu zic să nu asculţi ce spune lumea.
Pe curând!

| Vans a răspuns:

Da,mi-aș face un tatuaj(poate chiar mai multe), dar nu acum, peste cațiva ani.
Nu știu ce ar semnifica, o să vad peste ceva timp ce motive voi avea.