| IlincaD a întrebat:

Ce puteti crede despre masoni? [ http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4 ]
eu chiar cred ca este o mare porcarie. dar de unde atatea coincidente?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Filmuletul ala l-am mai vazut de cateva ori si... ce sa zic
Am ajuns sa cred.Sunt prea multe lucruri care se leaga.
Masoneria exista, asta-i clar.Influenta ei asupra sistemului politic exista si ea.
Deci...cred ca in tot ce zice acolo e parte de adevar

| Razvanel93 a răspuns:

Multe adevaruri n-e sunt ascunse, iar noi suntem manipulati pe fata si cu greu ne dam seama ce este adevarat si ce este fals.Pentru a putea afla despre unele chestii din unele domenii trebuie sa te axezi doar pe acel domeniu.Asa este si cu masoneria.Foarte multe persoane cunosc subiectul, au informatia dar tac(nu ii putem judeca). Important pentru noi este sa ne traim viata intr-un mod bun, sa facem fapte bune si sa nu sarim cu concluzii pripite. Cei care au pus filmul poate au avut un motiv intemeiat, dar nu putem stii daca este adevarat sau nu, desi multe surse n-e confirma aceste lucruri.Depinde de fiecare dintre noi daca vrem sa credem sau nu. Dar nu trebuie sa uitam ca exista un singur Dumnezeu care este in masura sa judece.
Sper ca ti-am fost de folos.ciao!

| missphantomim97 a răspuns:

Masoneria exista scumpo kiss ti-am mai zis...totusi ai grija ce parti alegi sa crezi

| byank1000 a răspuns:

Uneori ma simt ca o marioneta.
toata viata noastra este condusa de cineva

de mici ne sunt bagate idei in cap de genul : trezirea! mergi la scoala! intoarcete de la scoala! fa-ti temele! si culcate inapoi deoarece maine este o alta zi... cu acelasi program!

asta e in cazul copiilor.in cazul adultilor este acelasi lucru, doar ca la ei mai cuprinde goana dupa bani si stresul.muuuuult stres!

Pt. ei nu insemnam nimic. decat bani! acesta este sistemul!

dar nu trebuie sa uitam ca exista un Dumnezeu acolo sus. si ca vede tot ce se intampla aici.si totul se va termina in curand! sunt sigura.

Întrebări recente