| ionutborcea a întrebat:

Ce rost are viata, de ce suntem noi pe acest pamant in afara de sa iti faci o famile sa ai o munca bani si casa si sanatate si libertate si credinta in Dumnezeu ce rost avem noii pe acest pamant?

Răspuns Câştigător
| pqGro a răspuns:

Pai, sunt niste intrebari foarte des gandite..Eu sincer, am zile in care ma intreb de ce naiba traiesc? Sau de ce m-am nascut, cu ce scop. Dar, incerc sa ma bucur de cateva momente placute din viata asta neinsemnata, si sa uit de toate gandurile astea..Traieste clipa. Apropo, "credinta in Dumnezeu" a fost implantata de alti oameni, pentru a parea ca avem un scop in lume, si acela de "a-l slavii pe mantuitorul". Mie una mi se par povesti pentru copii. Bafta pentru a gasi o conspiratie/teorie care poate te va ajuta sa iti gasesti raspunsurile. big grin

2 răspunsuri:
| ancastef a răspuns:

Acum 5 minute am pus, aproape, aceeasi intrebare.

| ionutborcea explică (pentru ancastef):

Pai toata lumea are gandurile astea.