| ș53fan a întrebat:

Ce sa fac daca imi place de o fata, dar care cred ca ea nu ma place? As putea fii cu ea?

16 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cum ai putea fi cu ea daca ea nu te place?

| Hammurabi a răspuns:

Eu zic să abordezi problema frontal și să deschizi o discuție cu ea.
Vei trage concluzia dacă chiar nu te place sau poate te place și vei știi ce să faci în continuare.

| ș53fan explică (pentru Hammurabi):

Cum adică? Putem vb pe larg pe whapp? Va rog? 0722944481

| alina2k18 a răspuns (pentru Hammurabi):

Mmmm frontal big grin

| mentholinks a răspuns:

Pai ce sa faci, iti pui pofta in cui. Succes. Dar nu strica sa o inviti undeva sa vezi cum reactioneaza.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Uita-te pe facenookul sau instagramul ei sa vezi daca are poze cu un baiat si te vei convinge.
Sau urmareste-o, vezi si tu daca vorbeste in pauze cu prietenele ceva despre tine sau despre un alt baiat sau daca se vede deja cu unul.
Daca este asa interesata de ce zici tu si te considera amuzant sau OK, s-ar putea sa te placa.
Nu stiu cat o sa te ajute asta dar ma rog, succes.

| ș53fan explică (pentru Doarunaltutilizator):

Salut! Am făcut ce mi-ai spus...Am făcut un alt Faceboo, și m-am uitat pe profilul ei! Nu am văzut niciun detaliu informație sau poză cu cineva.Nici la școală nu o văd nici cu cineva nici vorbind cu cineva! În schimb pe snap, am văzut-o cu un băiat a cărui față a acoperit-0 lcu emojiuk acela cu ochii inimioare...Dar nu știu ce să zic! Oricum mulțumesc!

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru ș53fan):

Cu placere.

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca tu doar crezi ca nu te place,adica nu esti sigur poti sa incerci.
Depinde si pe ce se bazeaza parerea asta a ta cu " nu ma place ", s-ar putea sa fii dedus tu gresit anumite chestii, poate e timida de exemplu,oamenii timizi de multe ori dau impresia ca te evita fiindca nu te plac,dar nu e asta problema,ci te evita doar ca sunt timizi.
( Nu zic ca tipa despre care vorbesti tu e timida, am dat un exemplu legat de ce am zis eu - despre ce ai interpretat tu ca sa ajungi la concluzia " nu ma place " ).
Afla intai daca te place sau nu,faci asta petrecand ceva timp cu ea, vorbind cu ea,asa poti cunoaste o persoana,sa vezi cum te simti cu ea,sa vada si ea cum se simte cu tine.
Cand acel " nu cred ca ma place" devin " nu ma place", trebuie sa o lasi in pace si sa incerci cu alta si tot asa, fiecare are anumite preferinte.
Sau mai e varianta cand tu gresesti si ai interpretat prost unele lucruri, asta insemand ca e posibil sa te placa, sau cel putin sa te poti face placut.
Multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu te place, nu-i logic ca n-ai putea fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar nu.Cred ca stii si tu de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa nu mai stai pe TPU punand intrebari incontinuu despre aceleasi chestii si sa incepi sa gandesti pentru tine.

Daca CREZI ca nu te place, comunici cu ea sa aflii ce gandeste ea de fapt. Nu avem noi cum sa-ti ghicim in stele.

| VictorFenrir a răspuns:

Evident,ca nu

| FoundYouLover a răspuns:

Ar putea sa apara pe aici lupi moralisti care sa-ti spuna ca daca nu te place poti incerca prin diverse moduri sa o cuceresti.Adevarul este ca da, este o tara libera, poti incerca sa o cuceresti dar daca ea nu te place nu prea ai sanse.Nu poti forta pe cineva sa te iubeasca.Plus ca poate e nu te place ca are deja pe altcineva sau ca macar ii place de altcineva.Ce sa faci in cazul asta? Iesi cu altele.Mergi la o intalnire sau doua cu ele si daca nu iti plac, le schimbi, in cel mai potilicos mod posibil, dar le schimbi. Se poarta aia cu "Nu esti tu de vina, sunt eu. Vreau ceva ce tu nu-mi poti oferi" sau "Sunt confuz, nu stiu ce sa fac, ca am nu stiu ce probleme in viata si mi-am dat seama ca nu stiu daca este momentul potrivit sa incep o relatie" sau ii spui ca iesiti dar o tot amani pana se prinde, etc.Si faci tot asa pana dai peste fata potrivita pentru tine, adica una de care sa iti placa si tie dar care sa te placa si ea.

| ș53fan explică:

Nu mi-a spus ea asta! Dar nu stiu ce sa mai cred! Acum ceva timp a avut un comportament schimbat fata de mine...Si din cauza colegilor nu pot fii cu ea.Si inca ceva.Cum as putea stii ca e timida?

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru ș53fan):

Din cauza colegilor, si ce? nu te-ai putea vedea cu ea in afara scolii fara sa stie aia?
Lasa-i, fa ce crezi tu ca e mai bine.