| xRaffy a întrebat:

Ce se intampla cu Instagram?
Am 2 conturi de insta facute (unul principal si unu secundar) pe 2 mailuri diferite. Am luat block de la o persoana pe primul cont si surpriza e ca am luat block automat si pe al 2 lea cont fara sa fi avut vreun contact cu acea persoana. Care e explicatia cu noul sistem de la insta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au introdus optiunea de a bloca pe langa contul in sine si orice cont nou creat de acea persoana, acum mai bine de un an. Daca nu ma insel blocheaza orice cont care foloseste acelasi IP ca contul blocat.

| xRaffy explică (pentru anonim_4396):

Si cum evit asta?

| BrainiaculEmoji a răspuns:

Salut. Explicația: s-a băgat optiunea "blochează pe x și alte conturi care îi pot aparține". Poți încerca să creezi un cont cu ajutorul Google sau alte opțiuni în afară de telefon/email sau să încerci să accesezi un cont mai vechi, s-ar putea să te lase să vezi respectiva persoană. Eu chiar am pățit, am blocat pe cineva pe Insta și mi-a dat mesaj un cont care într-un final s-a dovedit a fi persoana blocată.