| Robitzuu20 a întrebat:

Ce se intampla daca iau un telefon in rate si nu mai platesc ratele? Un om mi-a spus ca nu mai poti sa faci rate la ei.E adevarat sau este mult mai grav?

6 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Ce se întâmplă? Vei fi sunat de mai multe ori pe zi, înjosit, obligat prin lege să-ți plătești ratele în termenul convenit cu reprezentantul bancar care îți va deveni cel mai bun "prieten"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu mai poți fi clientul lor pe viitor. Vei fi obligat prin justiție și executor judecătoresc să achiți tot, ți se vor lua banii din conturile tale bancare, etc.

| Robitzuu20 explică (pentru sadrian46):

Am auzit ca nu au voie sa umble la conturile bancare.

| suntserios a răspuns (pentru Robitzuu20):

Ai auzit prost.
Un ordin judecatoresc iti pune poprire pe conturi imediat daca ai datorii

| Dismally a răspuns:

Te pot da in judeaca si vor trimite executorul sa iti ia bunuri din casa sa-si recupereze datoria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți pune proprire pe salar 33% după ce te va da în judecată,până să te de-a in judecata, datoriile ajung la recuperatori, aici vei avea datorii mari cu ăștia, te vor amenință cu judecata, că vin la ușa ta etc.