| Kolors a întrebat:

Ce se intampla dupa 15 mai? Daca nu mai prelungeste iar starea o sa putem sa iesim fara declaratie?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da dupa de 15 mai nu vom mai avea ne declaratia respectiva, dar purtatul de masca, manusi vor deeni obligatori, va recomand sa fiti mai preventivi, corona nu dispare pe 15 mai, nu exista vaccin nici tratament, abia la anul, desi distantarea sociala, ramasul in casa sunt solutii foarte bune pana se va descoperi un vaccin

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Kolors):

S au descoperit vreo 15 tipuri de vaccin. Dar asta nu înseamnă ca vor intra in productie de masa anul asta. Au nevoie de teste serioase

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, asta o sa se intample. Vom putea iesi din casa fara sa dam explicații

| Andreeush a răspuns:

Așa se zice, că o să putem ieși fără acea declarație.

| gemeni6226 a răspuns:

Chiar ieri 22.04 presedintele tarii a dat o declaratie ca dupa 15 mai se va putea iesi fara declaratie dar va fi obligatorie purtarea mastii in spatiile inchise. Ceea ce nu se va putea face in continuare va fi adunarile in grupuri mari asta inseamna ca nu vor fi concerte in aer liber care sa adune lume multa, nu va fi teatru, cinema, spectacole sportive meci pe o perioada nedeterminata.Dar si economia se va relua pas cu pas iar cit despre reluarea cursurilor scolare se lucreaza pe strategia acestuia.

| aumih16 a răspuns:

Cred ca da! nu stie nici asta raed arafat! doar si el s-a implicat in toata chestia asta!