| ShaOfHatred a întrebat:

Ce sentiment predomina in voi?
La mine,ce sa credeti?, ura.

Răspuns Câştigător
| GigiMenta a răspuns:

Incep prin a spune ca depinde. Depinde de actiunile pe care le faci sau de ce se intampla in jurul tau. Daca esti intr-un mediu mai haotic, dezordonat inconjurat de oameni flegmatici, atunci e normal sa predomine ura. Doar un caracter cu o tarie imensa nu s-ar lasa prada efectului de turma. In schimb, daca ti s-a intamplat ceva bun intr-o zi oarecare, te simti mai bine, diferit, fluturasi in stomac etc.
Deasta am spus depinde, pentru ca nu e o chestie permanenta. Sentimentele sunt influentate de ce se intampla in jurul nostru, iar in jurul nostru nu este monotonie, totul este in continua miscare si schimbare. ^^

| ShaOfHatred explică (pentru GigiMenta):

Chestia la mine ii ca sentimentul asta predomina la mine. Da, iau o nota buna, sa zicem, sau vad o fata de care imi place dar cand ma uit in jur, ma doare capul. Ai dat un raspuns bun. Oamenii sunt intr-o continua decadere(cu mici exceptii).

17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce ura?
Oricum... prin mine trec diferite stari de la zi la zi. Unele se tot repeta. Uneori simt noi sentimente, mai intensive. Toate isi fac simtita prezenta mai mult sau mai putin.
Dar daca ar fi sa zic doar unul... nu stiu prea sigur. Am un sentiment de descurajare. Cumva nu stiu daca sa ma astept la ceva bun sau rau. Si de asta las totul sa treaca de la sine. Nu stiu daca pot sa zic de ura... nu urasc pe nimeni. Doar pe mine uneori cand imi pun increderea in ceilalti si ajung la pamant doar pentru a-mi da seama iar ce prostie am facut. Si nu ma invat minte niciodata.
Sau mai bine zis, nu stiu daca e un sentiment, dar ar fi starea aia cand ascunzi in tine tot si pari la suprafata o persoana care lasa de dorit.
Dar ar mai fi si dragostea fata de orice. Nu stiu daca dragoste e cuvantul potrivit. Adica incercarea de a sti la ce sa te astepti si sa faci toate lucrurile placute tie.

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Nici eu nu urasc pe nimeni personal, urasc lumea in general.

| DoarBogdan a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Inteleg prea bine ce zici.

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Suntem oameni diferiti amandoi. Dar un lucru vad in comun la amandoi. Nu se vede din raspunsurile mele dar si eu obisnuiesc sa fiu prea bun, sa fac lucruri pentru altii chiar daca nu imi place sau din care nu imi iiese nimic. Asa mi-am pierdut increderea in oameni.
Esti un om bun, nu te schimba.

| DoarBogdan a răspuns (pentru ShaOfHatred):

De ce tot imi spune lumea ca sunt bun? Eu de ce nu ma simt asa. De ce si eu mi-am pierdut increderea in oameni. De asta nici nu ii cred. De asta nici nu ma cred pe mine.
Dar o tin pe drumul meu...

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Nu esti singur in lumea asta...

| DoarBogdan a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Din ce punct de vedere spui asta?
Nu sunt singurul nebun?
Mda... povestea mea poate e ca toate celelalte.

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Esti nebun pentru ca nu esti ca altii? Am mai auzit asta...

| DoarBogdan a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu am vrut sa sune asa. Nu am vrut sa pun ceva special in povestea mea, pentru ca nu e asa.
Nu zic ca nu sunt ca altii, poate sunt, nu stiu, poate am aceleasi idealuri. Poate prin felul de a crede ca sunt diferit si astea, ma aseamana cu ceilalti. Dar am renuntat sa mai cercetez astea. Nu vreau sa ma mai plang.

| LoveSleep a răspuns:

Iubirea

| ShaOfHatred explică (pentru LoveSleep):

Man,deci ma uit la poza ta de profil, si mi-l imaginez pe Joker cum zice asta XD

| LoveSleep a răspuns (pentru ShaOfHatred):

=]]
Eu pe Hannibal.

| Doub a răspuns:

Toate, deodată.

| R0R0 a răspuns:

Curiozitatea.

Răspuns utilizator avertizat