| Blue_2910 a întrebat:

Ce subiecte abordati cand iesiti prima data cu o persoana si cum faceti sa inlaturati momentele in care tacerea incepe sa devina apasatoare?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ii povestesc cele mai bizare intamplarii prin care am trecut exagerate cu mult sa vad cum reactioneaza. Ii observ capacitatea nativa de a separa realitatea de ficitunehee heeVorbim despre fotbal(din fericire nu sunt total pe langa), familii si mai ales si mai grav fostele relatiioh go onUn subiect intepuizabilwinking

| max_4494 a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa cauti subiecte anume.Este doar un inceput si ca intotdeauna partile se tatoneaza pentru a se cunoaste.De aici pleaca totul.Incearca sa gasesti puncte comune de dialog, despre pasiuni, dorinte, idealuri.Rabdare si dezinvoltura.Fi tu si nimic mai mult.Si nu cere prea mult de la inceput ca nici Dumnezeu nu a facut lumea intr-o zi.

| impossible93 a răspuns:

Gaseste un punct comunbig grin
Exemplu:va plac filmele sunt atatea de vorbit despre... ce filme ai mai vazut? ce genuri de film iti plac? ce parere ai despre X film? etc.
Sau cartilehee hee...
La ce facultate vreasa mearga
Spre ce meserie are inclinatii
Hobby-uri...
Daca gasiti puncte de interes este bine sa le dezvoltati sa vedeti ce aveti si ce nu in comun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata, tacerea valoreaza mai mult decat orice fel de discutii.
Povestim intamplari care ne-au "marcat", despre muzica, artisti, filme. Mereu se va ivi ceva big grin.