| AvalohAlyn a întrebat:

Ce țară simpatizați? Și de ce?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spania si UK. Spania pentru ca are mancare buna cand opresti la restaurant pe marginea drumului sau autostrada parcari imense pentru tir si in special zona muntoasa din navarra unde mi-a placut enorm viata. Daca aveam sansa sa vin acasa zi de zi cu serviciul nu plecam de acolo. 2 GB are drumuri faine, indicatoare rutiere misto imi plac cum arata fata din alte tari. Chestii de calitate si ieftine si in special masini ieftine fie ca e noua din showroom sau folosita. Nu stiu dc le vand asa ieftine restul europei le vinde scump.

| Mosotti a răspuns:

Germania ca are un sistem social f bun, sanatate, invatamant, cand ramai fara munca.

| Celcestietot a răspuns:

Japonia, datorita unicitatii istoriei si a animeurilor big grin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Si ce ne-am face fara hentai? rolling on the floor. Si cele mai inventive povesti horror etc
Japonia mi se pare super-cool.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da, ce am mai face cu timpul nostru liber laughing?!

| gemeni6226 a răspuns:

Tara mea.Aici m-am nascut aici am copilarit aici am cunoscut ce este dragostea aici am copiii mei, parintii neamurile, amintirile de o viata, totul ma leaga de tara asta.Fie painea cit de grea tot e mai bine in tara mea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Japonia, Coreea de sud, China astia sunt cu mult mai avansati decat europenii si americanii la un loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia, Coreea de Sud si Finlanda.
N-am putut alege una.
Pentru educatia si respectul de care dau dovada, pentru buna organizare si calitatea lucrurilor pe care le fac ei, pentru dragostea fata de tara lor, pentru cultura, politica si oameni in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta,Italia,Grecia pentru romantismul locurilor si a peisajelor.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Germania
A pierdut Al Doilea Război Mondial trebuind să plătească sume imense țărilor câștigătoare, la un moment dat s-au vândut produse mult mai ieftine în respectivele țări, produse bune dar ieftine pentru ca diferența până la valoarea reală să se scadă din suma pe care Germania o datora.
Și în ciuda acestor lucruri care i-au subjugat economia a reușit să renască și este o forță a Europei din mai multe puncte de vedere.

Așa ca idee, România se poate spune că a câștigat Al Doilea Război Mondial și totuși acum suntem sub ei, au avut clar o gestiune mai bună a lucrurilor.