| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce te face fericit/ă când te simți deprimat/ă?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Meditatia. Dar nu fericit, ci doar linistit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nimic. Imi asum melancoliile.
Daca e vorba de ceva mai dur, aproape depresie, ma gandesc la multitudinea de lucruri pe care le mai pot face in viata, ascult muzica, ma mai uit la emisiuni, ies cu cineva... Adun alte activitati peste lucrurile care m-au deranjat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Meditatia. Dar nu fericit, ci doar linistit.

| Celcestietot a răspuns:

O vorbă bună, una de încurajare; o veste bună. Cam acestea ar fi principalele fapte.

| Andreeush a răspuns:

Muzica.

| Sofer a răspuns:

Muzica si un somn bun sa ma ajute sa ma relaxez.

| J0B0MAT a răspuns:

Nimic.

| alina2k18 a răspuns:

Muzica, pisoiul meu, shopping [daca am $ ], amintirile din trecut... cam atat.

| deeeaqq a răspuns:

Dormitul...

| CleanHeart a răspuns:

Muzica, citesc, fac sport, ma uit la o telenovela sau serial
De obicei ies foarte usor dintr-o stare rea.

| Justme1997 a răspuns:

Pisica mea, cumpărături, seriale, muzica, soră-mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormitul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O glumă.....sau mai multe, după caz.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Vin la profesor acasă, doi studenți să susțină examenul la "analiza combinațiilor și teoria probabilităților" (prin anii 60 se preda în URSS ca o subramură a matematicii).
Au dat ei examenul, iar deoarece pe drum cumpărasera o sticlă de votcă, au mai intarziat un pic la profesor.
Deja se întunecase binișor, și deoarece atât studenții cât și profesorul o duceau cam greu cu banii, iar taxiul era un lux, le propune profesorul să rămână peste noapte în apartamentul său (3 camere).
Într-o cameră – profesorul cu soția, în alta studenții, iar în a treia fiica profesorului.
Încetul cu încetul toți au adormit.
Se trezește un student, se gândește :
– De ce să dorm eu cu tâmpitul ăsta, dacă pot să mă culc cu fiica profesorului. Se pornește, se uită într-o cameră :două capete se văd de sub plapumă, aici e profesorul cu soția, în următoarea cameră, vede un cap.
– Fata.Sare sub plapumă, se culcă.
Se trezește profesorul, în mijlocul nopții, chinuit de gândul că, cei doi potlogari s-au dat la fiică-sa.
Se ridică, se uită într-o cameră – două capete : studenții!
– Se gândește, merge în alta – un cap – aha, aici e fiica, se pune în pat se culcă.
Dar iată ca se trezește și al doilea student, și după cum ați ghicit, se pornește conform logicii, în căutarea fiicei profesorului.
Dimineața, se trezește profesorul. Singur, în camera studenților.
Hmmm… se uită într-o cameră – un student cu fiica, în alta – alt student cu soția.
Se scarpină în cap:
– De atâția ani predau analiza combinațiilor, dar așa permutări, în viața mea nu am văzut.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, movies, un tel nou cumparat, din cand in cand mai cant, cat de curand o sa ma apuc de canto visul meu e sa particip la x factor happy

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Aș vrea să te aud cântând! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

laughing))) urmeaza :* i dont know when
Tin minte cand am inceput prima data sa cant ca era sa ii cada la maicamea un tablou in cap cam la 30 cm era distanta laughing dupa am cantat tot mai des si am facut si niste vocalize de pe Youtube din pacate nu le-am facut corect. dupa cantam ca sa ameliorez depresia luni la rand si dupa ma impiedicat anxietatea sa mai cant am intrat intr-o depresie dincolo peste limita imaginatiei acum insa vreau sa ma duc sa fac canto am gasit la un pret super.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Super!hee hee

| gogu220 a răspuns:

Ies pe terasă, sar în piscină, o salată răcoritoare de vară, o bere rece, după care mă trezesc şi plec la muncă.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru gogu220):

Destul de trist că era doar un „vis"hee hee

| lilith16 a răspuns:

Nimic, raman asa pana ma culc, după ce ma trezesc uit ca eram

| andiceasu95 a răspuns:

Ascult muzica

| girada79 a răspuns:

Mă rog și simt o relaxare.

| PitR a răspuns:

Dai un telefon sau te intalnesti cu cine ti-e drag sa fii.

| popM188 a răspuns:

Sa ma tina cineva in brate.