| Andrei_2426 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ajungi expert TPU?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singure conditii obligatorii, ca sa poti fi ales "Expert TPU", este sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica trebuie sa ai minim un raspuns castigator din 10 raspunsuri postate. Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine. Succes!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Andrei, multumesc pentru apreciere! Succes! Numai bine!

| Razvan a răspuns:

Te duci cu colindul la moderatori acasasmugoh go on

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa dai multe raspunsuri serioase, din proprie experienta, altruiste. Sa ai o activitate constanta pe site. Trebuie sa respecti intocmai regulamentul, sa nu postezi intrebari si raspunsuri care il incalca. Sa nu te implici in conflicte. Sa respecti regulile de ortografie si ortoepie ale limbii romane, sa nu faci exces de emoticoane.

| justme_2041 a răspuns:

Sa ai 100 de fundite:X:X:X:X:X
Mult noroc, si sanatate:*:*:*

| Parker a răspuns:

Sa ai un anumit nr de fundite. si o activitate mare