| R11 a întrebat:

Ce va pati Serban Huidu in urma accidentului, avand in vedere ca a ucis 2 oamenistraight face Fiind persoana publica scapa de puscarie pe viata? straight face

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In primul rand, in Romania nu exista pedeapsa cu detentie pe viata. Nici macar pentru crima.
In al doilea rand, omorul din culpa (cazul accidentelor rutiere) se pedepseste cu maximum 8 ani.
In al treilea rand, Huidu a ucis 3 oameni, nu 2, deci, ar putea sa mai ia inca vreo doi ani peste aia 8.
Faptul ca e persoana publica nu-i confera automat si imunitate, deci, teoretic, ar trebui sa fie condamnat si sa faca cei cativa ani de puscarie pe care ii merita cu prisosinta.

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Dar nici nu s a pus problema niciodată de pușcărie pe viață. De unde ai scos o și pe asta. Era vorba de pușcărie 10 ani, și azi au zis 8 ani, asta nu inseamnă pe viață, unde trăiești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cine esti tot acceasi pedeapsa o sa o avem toti.(Moartea)