| Bianca_4632 a întrebat:

Cea mai mica nota a mea a fost 6. Sunt obisnuita cu notele mici. De fiecare data cand iau 10, colegii imi spun " Bravo! " - si ma simt pe de o parte fericita pentru ca imi spun asta, dar pe de o parte trista pentru ca ma gandesc ca mi-au spus asta pentru ca iau rar note bune. Cum sa scap de acest sentiment? Sentimentul ca colegii si-au dat seama ca am inceput sa iau rar note mici? Cum sa ma gandesc numai la partea fericita cand ma felicita? Si cum sa ma 'bucur' macar un pic pentru o nota mai mica, cand profesorii spun ca sunt dezamagiti de mine? - Inainte eram cea mai buna aproape, acum sunt printre ultimii la note! crying

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca notele mari nu au importanta deloc, conteaza sa treci si sa obtii media necesara ca sa ajungi mai departe ca apoi vei avea parte de diploma, la ce te incalzeste sa ai note de 8, 9, 10? nu iti da deloc de mancare asa ca bucurate ca macar treci si ca totul va fi bine.

| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Încearcă să înveți mai mult.happy
Cred că ești încă în gimnaziu, așa că îți trebuie medie pentru a intra la liceu.
Nu spune nimeni să fi prima sau să ai numai 10, dar măcar note sub 7 să nu mai iei...zi faină.