| zappakya a întrebat:

"Cel mai tare om este acela care sta singur."
Sunteți de acord?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avand o casa curata, bine intretinuta. O masina pentru a merge la munca si in interes personal - un salariu decent si un servici bun pentru el se poate considera inteligent, numai ca speranta de viata ii scade cu cativa ani din cauza suprasarciniilor care i se aduna, stresul apare frecvent.

| AnemonaP a răspuns:

Este interpretabilă, dar tot nu sunt de acord

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o afirmatie subiectiva.

| Hammurabi a răspuns:

Afirmația asta poate fi interpretată într-o grămadă de moduri.
Așa că... habar n-am.

| gemeni6226 a răspuns:

Deloc nu e tare, nu am fost facuti psihic pentru solitudine, e o afirmatie prin care unii isi mascheaza nevoia imperioasa de a depasi aceasta faza-dar depinde si de varsta si de gen.Bineinteles ca pentru unul care e de gen masculin si tinar si face sport din a-si schimba partenerele e un lucru tare sa aiba prorpia casa sau apartament unde poate face ce vrea.In schimb pentru cei de varsta a treia solitudinea indiferent de gen e un lucru foarte trist mai ales cand vin sarbatorile-craciun, pasti, revelion.

| 1997onur a răspuns:

Nu-i bine asa

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pentru ca e greu sa stai singur cuc, si de-aia zice! Sau daca ar fi sa mergem mai profund in afirmatia asta, geniile si artistii sunt de cele mai multe ori singuratice pentru ca asa pot lucra/contempla in liniste+ faza ca majoritatea oamenilor sunt superficiali si unidimensionali si nu vor sa discute lucruri mau profunde!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Depinde unde stă.
Dacă stă singur pe o plajă din Barbados, atunci e cel mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| TheStrategist a răspuns:

Da, oamenii slabi vor sta întotdeauna în grupuri mari de persoane. Majoritatea se teme de singurătate și nu văd nici un lucru pozitiv în asta. Majoritatea geniilor apreciau momentele de singurătate, deoarece atunci le veneau cele mai creative idei. Deci singurătatea nu este un lucru rău întotdeauna.

| Rihanna20B a răspuns:

E complet fals. E doar o prostie auzita de la un prost și alți prosti o interpretează.

| Dariaa90 a răspuns:

Nimeni nu vrea sa fie singur, chiar dacă declarațiile sunt altele și majoritatea nu o recunosc. Suntem oamenii și toți avem nevoie de cineva alături, ca facem o selecție, decât oricine mai bine singur, asta e altceva, însă cu siguranța chiar și in cel mai frumos loc din lume ai nevoie sa împărătești cu cineva, și cel mai tare și puternic caracter tot simte nevoia de cineva alături.