| cess a întrebat:

Chiar am nevoie de cineva care sa ma ajutesad imi placea de un baiat de anul trecut, insa niciodata nu am avut curajul sa-i vorbesc. asta pana acum 2 luni, cand am luat id-ul lui si am vorbit pe mess. de atunci, vorbim in fiecare seara pana tarziu. chestia este ca eu am inceput sa am sentimente pentru el si i-am spus si lui tot ce aveam pe suflet. mi-a raspuns "sunt implicat intr-o relatie momentan, dar pe viitor nu se stie ce va fi". chestia este ca are o relatie cu o fata de 5 ani, unii prieteni imi spun sa renunt, altii sa continui sa lupt pentru el. nu mai stiu ce sa mai fac...sunt absolut sigura ca tin enorm la el si simt ca nu pot renunta, voi ce ma sfatuiti sa fac? fundita

Răspuns Câştigător
| raph2010 a răspuns:

Heeey, buna! De multe ori, trebuie sa iti asculti mintea... nu sufletul, cam asa zice o vorba, tinand cont ca el deja are o relatie de 5 ani, e clar ceva serios intre el si persoana respectiva, bravo lui, inseamna ca e un tip super, ca poate sa tina o relatie asa de mult timp! Eu nu iti zic sa renunti, nici sa continui, raspunsul e in interiorul tau, descopera-l mai bine, gandeste-te la binele tau si la el, daca baiatu asta e fericit langa tipa respectiva, macar sa ii fii prietena buna si sa poti sa ii fi alaturi la greu! un prieten il ai pe viata e o vorba, fata de un iubit! daca tu simti ceva mai mult pentru. el, sentimente, arata-i asta, dragostea nu se exprima, ea se simte! daca intelegi aceasta expresie cu talc, iti vei gasi si cheia raspunsului tauwinking te pot ajuta cu mai multe detalii, vorbim pe privat daca vreitongue funda?!

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cred că ar fi mai bine să renunţi acum, cât încă mai ai timp, înainte ca lucrurile să se complicce mult prea mult. Pune-te în locul iubitei lui şi gândeşte-te că dacă ai fi în locul ei şi ai avea o relaţie de 5 ani cu el, nici ţie nu ţi-ar place ca într-o bună zi să apară o altă fată care să se amestece între voi.Şi dacp renunţă la ea într-un final, gândeşte-te că la fel va fi şi cu tine.Şi presupun că nu asta-ţi doreşti.Renunţă acum, cât încă mai ai timp. Timpul îţi va vindeca toate rănile.Acum,tu poţi să ţii cont de părerea mea, sau nu, eu doar vin cu o păerre din exterior.Rămâne la aprecierea ta.Dar dacă te implici mai mult,doar tu vei suferi din toată povestea asta,în timp ce el va merge mai departe cu o nouă iubită. Viaţa-i dură,dar îi poţi întoarce o palmă, dacă eşti imprevizibilă, dacă acţionezi la timp.

| raph2010 a răspuns:

Cesstongue lasa un msj pe privat cu un ID de mess, ca nu pot trimite msj pe TPU... sunt membru JUNIORRRcrying(

| cess explică (pentru raph2010):

Raph2010,ti-am trimis mesaj privat cu id happy

| Crysis21 a răspuns:

Eu as zice sa renunti. Cred ca nimanui nu ii convine cand altii intervin in relatiile noastre. Mai sunt si alti baieti super pe lumea asta. Daca timpul ca decide ca ei sa se desparta si sa aveti sansa de a fi impreuna norocul tau, dar nu forta tu nota.

| alynutza99 a răspuns:

Ce crezi? Sunt in aceeasi situatie.Si am facut multe pentru el...chiar daca numai stiu ce sa fac sa il am nu renunt.Nu renunta nici tu pentru ca nu stii ce ii poate desparti pe ei si pe el sa il faca sa vina la tine.Atunci cand vei gasi alt baiat care sa tii mult la el, renunta, dar acum nu! Sper ca te.am ajutat.Acum faci ce crezi.