| ღBrUnEtHaAaღ a întrebat:

Chiar merita adrian tutu sa castige la romanii au talent? eu cred ca nu iti trebuie talent sa vb despre romania... voi cine ati fi vrut sa castige? fundita la cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| andreeaemmma a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine.
Adrian tutu
Dupa parerea mea, nu a fost corect! Are talent, dar nu prea merita sa castige! Intr-adevar, a avut o viata grea, dar cazul lui special nu are nici o legatura cu talentul, cu tematica acestui concurs. Pacat de Narcis, Ballance, Cosmin Agache care il intreceau pe acest baiat. El chiar merita banii, dar nu premiul in sine care demonstra talentul. Dupa mine, Adrian a luat banii, dar Narcis a luat premiul talentelor. In orice caz, felicitari tuturor concurentilor ca au ajuns pana in finala!

As sugera PRO TV ca la editiile viitoare sa nu mai spuna povestea din spatele concurentilor. Publicul roman tinde sa fie impresionat de astfel de povesti si nu de talentele reale. Cele trei melodii pe care le-a interpretat Adrian sunt cam la fel.adika muzica

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ma bucur ca a castigat Adrian love struck
as mai fi vrut sa castige si Iustin Ianau!

| AG a răspuns:

Buna draga,
Eu nu cred ca trebuia sa castige el. El scrie versuri, bune. Okay, vocea aia o intalnesti peste tot in Romania. Dar o voce a lui Narcis, eu nu am mai vazut pana acum la noi. Nici o problema, va fi apreciat de straini. Noi ne dam singuri talentul afara din tara.
Oameni ar trebui sa nu voteze o nenorocita de poveste. Si daca e sa o luam altfel, nici povestea lui Narcis nu e foarte "roz".
Dar asta e, in Romania talentul nu e apreciat la adevarata sa valoare.
Opera nu va castiga niciodata in fata oricarui alt gen. Din pacate.

| Dean1996 a răspuns:

Mi-a parut rău că a câștigat Țuțu,pentru că Narcis are mult mai mult talent,el are ceva special,așa cum a zis si @AG,raperi se găsesc oriunde, și eu am pe stradă un raper, și sunt o gramadă,cunosc foarte mulți,el a câștigat datorită poveștii lui dramatice,pe de o parte îmi pare rau că a câștigat și bine,pentru că el avea nevoie de banii aceia,muncea pe șantiere,etc.Dar concursul e,,Românii au Talent", și într-adevar,Românii au fost impresionați de povestea lui, și în legatură cu cântecele,primul,E evident că Românii au Talent,l-a scris după mine ca să-l aleagă jurul în semifinala, și a plănuit ca în semifinală și finală să impresioneze publicul și juriul cu Iubiți -vă parintii și melodia lui din finală,adică,nu stiu,părerea mea este că a emotionat țara si de aia l-a votat, într-adevar, în versurile lui este o realitate,sens, știe drumul spre suflet,eu știu,ascultatorului,dar haide să nu uitam că este,,Romanii au Talent", și în inima mea tot Narcis a câștigat, asta e clar, când a cântat Fantoma de la Opera aproape că am început să plâng.Atât am avut de zis.

| Lylia a răspuns:

E drept, Adrian Tutu are o situatie materiala destul de grea, dar eu sunt sigura ca si daca nu ar fi castigat ar fi fost sustinut. Aceasta gandire a eclipsat talentul adevarat. Ganditi-va putin cat de rare sunt cazurile in care un barbat are voce de soprana, pe cand rap-ari se gasesc la tot coltul. Sa nu uitam si vocea de aur a Rebecai, mie mi-a parut foarte rau ca nu s-a clasat in locurile 1, 2 sau 3. Ce sa mai zic de dansul la bara, multa munca sta in spatele acestui act si al multora care au plecat acasa cu mainile in buzunar. Oricum e bine pentru ca prin acest concurs multi au devenit cunoscuti si au multe sanse de reusita.

| dotcube a răspuns:

.In orice alta tara intr-o emisiune de talente nu se aducea vorba de situatia sociala a concurentilor.Si daca imi sariti in cap ca Tutu e nu stiu cum,stiu, nimeni nu ar trebui sa fie in situtatia lui, dar totusi trusul PRO are si Dansez pentru tine.

| Fllorii1 a răspuns:

Eu aş fi vrut sa câştige Cosmin Agache, deoarece destul de rar vezi ceea ce face el! Este chiar foarte frumos ce face, mai ales ca aseara a colaborat cu DFC!

Sau chiar si Narcis Iustin Ianău (parcă aşa il chema )! Are o voce extraordinara!

| alexa_7040 a răspuns:

El a castigat doar din cauza povestii sale. Narcis merita sa castige. Talentul este o înclinare înnăscută într-un anumit domeniu, o capacitate deosebita. Narcis avea asta. Adrian Tutu, cum spuneam, a impresionat prin poveste. Pana la urma este Romanii au talent, nu Romanii n-au casa si bani straight face. Okay, are si el un talent, prin versurile lui simti totusi ceva, pe mine m-au luat putin fiorii...dar nu din cauza vocii. Si eu daca ma concentrez pot sa-mi exprim suferinta in rime straight face. Eh.fie cum o fi happy Poate data viitoare o sa castige cineva care merita!

| florybest a răspuns:

Eu cred ca adrian tutu a meritat sa castige ceilalti concurenti erau mult mai josnici de cat el.

| florybest a răspuns:

Adrian tutu are un talent de care voi nu va dati seama. Nu il mai criticati si nu mai aruncati cu vorbe urate la adresa lui pentru ca nu il cunoasteti deloc. Si ceilalti concurenti au fost de treaba dar daca adrian tutu a fost mai bun asta ie nu trebuie sa faceti din tantar armasar.