| MsGringer a întrebat:

Cine crede ca ne tragem din maimute?
Voi chiar ii credeti pe acei oameni care au zis asta?
V-ati convins ca ne tragem din maimute sau doar v-a spus d-na de religie sa mama sau bunica sau mai stiu eu cine?
Stiti vorba aia:Nu tot ce zboara se mananca!

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Eu nu cred ca ne tragem din maimute, dar nici partea cu religia nu mi se pare mai convenabila. Mie personal mi se pare un nonsens: Dumnezeu exista pur si simplu dintotdeauna, intr'o zi se plictisea si s-a gandit:Hai sa creez o planeta! Toata bune si frumoase, pana cand s-a uitat la planeta si a zis: Ba, cam goala planeta asta, hai sa creez eu niste fiinte. Si a facut animale, apoi s-a gandit: Ba, cam proaste animalele astea, ia hai sa fac eu ceva mai destept, o sa il numesc om. Si a luat niste pamant pe care l-a transformat in noua fiinta, numita om. Apoi s-a gandit: Cam singur omu asta, ia sa mai creez eu cevathinking O sa ii zic femeie. Si a rupt o coasta si a facut femeia. Apoi oamenii au fost copii neascultatori si au mancat din copacelul lui interzischatterbox asa ca i'a izgonit din rai. Ei au facut copii, care la randul lor au facut alti copii intre ei(incest). Timpul a trecut si Dumnezeu s-a gandit: Cam cretini oamenii astia, ia sa ii omor eu, si a inundat toata planeta, au supravietuit doar Noe, familia lui si cate 2 din fiecare animale. Ma rog,. dupa potop(care cica a durat 40 de ani) familia lui Noe a facut alti copii(incest din nou) din care au rezultat cei 6 milioane de oameni de pe planeta. Imi pare rau daca jignesc pe cineva, dar asa vad eu lucrurile.
Si faza cu maimutele iarasi nu prea are sens, desi sincer mi se pare mai plauzibila decat religia. Oricum, eu nu cred niciuna din cele 2 variante.

4 răspunsuri:
| User a răspuns:

Jijinho m-a convins. Pac pac.

| MsGringer explică:

Da ne-a spus ca ne tragem din maimutelaughing))

| BucatăDeTort a răspuns:

Tie profa de religie ti-a spus ca omul se trage din maimuta? thinking
nici orele de religie nu mai sunt ce au fost odata(acum 2-3 ani big grin)

| 2000333 a răspuns:

Cu siguranta nu ne tragem din maimute! Oamenii de stiinta au spus de-a lungul timpului multe contra credintei pentru a creea o confuzie oamnenilor, iar unii ii cred ca ei sunt destepti. Pe bune cine ar fi atat de prost incat sa creada ca ne tragem din maimute, ca o maimuta s-a dezvoltat asa peste noapte si a luat minte...Se pare ca nu-s chiar asa de destepti in priviinta asta laughing

Întrebări recente