| AlexDorinel a întrebat:

Cine credeți că va câștiga alegerile din 2024?

Alianța scumpirilor/tăierilor de venituri (PNL-USR-UDMR)

Alianta moncangelilor și creșterilor de venituri fără oprire (PSD-Proromania-PP USL)

Alianța nu contează nivelul de trai, noi tot naționaliști care mergem la biserică suntem(AUR)

argumentați.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai sunt 2 ani, nu mai bine vorbim atunci?

| LordCristobal a răspuns:

E cam greu de spus.Dar un lucru e sigur.O sa fie o prezenta foarte scazuta la vot din cauza noii aliante PSD-PNL-UDMR.
Alegerile parlamentare o sa fie castigate probabil de PSD urmat de PNL si AUR.
AUR cred ca o sa ajunga la 15-20%.
La alegerile primare tot PSD si PNL isi impart mandatele, sa zicem ca so fie o diferenta de maxim 5%.
La prezidentiale e cam greu de intuit inca de pe acum.
In mod clar PSD nu va putea da un presedinte.Batalia ar fi intre PNL, USR si AUR.
De asemenea exista posibilitatea ca AUR sa intre in turul doi la prezidentiale.
Dar prezidentialele cred ca o sa fie castigate de un candidat al dreptei probabil din partea PNL.
Adica o sa fie gen un candidat de tip Iohanis care sa vina din afara partidului si sa aiba un aer cat de cat reformator.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

AUR desi e nationalist incepe sa creasca in ochii oamenilor. Oamenii sunt in cautare de un partid care sa le dea libertatea mult asteptata. Si care sa nu mai mareasca facturile.

Răspuns utilizator avertizat