| Meme10Meme a întrebat:

Cine e dobitocul care a zis ca prostitutia e cea mai veche meserie din lume? Si de unde concluzia asta? Ce? Oamenii preistorici n-aveau alta preocupatie decat sexul? Eu stiu ca atunci agrucultura era in forta. Si stiu ca eixsta troc.

Răspuns Câştigător
| Hope1992 a răspuns:

Hai sa imi mai rup 2 min, atitudinea ta e dezgustatoare, te suporta cineva pe tine? Stii ca poti sa iti exprimi punctul de vedere si fara insulte, nu? Zi-mi mamei tale sa iti dea cei 7 ani de acasa, ca daca a facut-o, nu a reusit o treaba prea excelenta.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa femei, hai sa mai enumar un viciu ce a dirijat evolutia : Alcoolul, Se pune intrebarea daca am inceput sa cultivam multe plante pentru hrana sau pentru fermentatie?

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Alcoolul nu e neapărat un viciu. Cat timp bei puțin alcool e ok. Ma rog, nu asta era discuția.

| Hope1992 a răspuns:

Chiar e cea mai veche meserie din lumehee hee.
Ne intoarcem la Adam si Eva,daca mergem pe partea practica.Din toate timpurile femeile au folosit sexul ca moneda de schimb. Se practica asta si in casatorie cumva (doar ca acolo e acceptata). Femeile nu simt asa des nevoia de sex, dar o fac ca sa fie iubite, sa fie luate de sotii, sa primeasca un cadou, etc.
Nu inteleg de ce va stresati la ce a zis unul intr-o zi, prea mult timp liber face ca mintea sa debiteze lucruri inutile (vad asta si pe pielea mea).

| Meme10Meme explică (pentru Hope1992):

Mars ma de aici. Cu Adam si Eva mi-o tragi. Nu inteleg, oamenii nu erau preocupati de comert, vanatoare si agricultura? Cea mai veche meserie a fost aceea de vanzator!

| Hope1992 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Doamne ce frustare am simtit din partea ta, ai noroc ca sunt finuta si am o zi buna asa ca nu simt sa ma cert cu toti nebunii.Nu e frumos sa raspunzi asa. Invata sa fii respectuos si apoi sa ceri o parere. Nici nu ma mai obosesc sa iti raspund.

| Meme10Meme explică (pentru Hope1992):

Da,ca n-ai ce sa-mi raspunzi. Alta prostie demontata, next!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hope1992):

De mine vorbeste, Ai dreptate : majoritatea femeilor nu simt neaparat placere cand o fac... dar stiu ca barbatii sunt dispusi sa faca orice pentru minute cateva de placere. Unde exista cerere se creeaza si oferta.
Viciile au jucat un important rol in istoria omenirii.

| Hope1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti cu cel de care esti indragostit cred ca tragi tu de elhee hee

| mastadont a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ca să vinzi ceva trebuie să te fii născut, deci trebuie să fi făcut cineva sex. Și cum pe atunci căsătoriile nu erau ca pe acum e clar că sexul era o monedă importantă. Cel mai puternic bărbat își lua ce femeie dorea iar ceilalți cu ce rămâne. Și să nu uităm că înainte de agricultură, înainte de troc, omul era doar vânător și culegător trăind prin peșteri și prin copaci și făcând sex în prostie ca să nu dispară specia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hope1992):

Dar cat tine "dragostea" -> Pe tema asta nu am experienta sa vorbesc, dar dupa un timp nu intervine monotonia?

| Hope1992 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a durat prea mult vreo relatie la mine ca sa ajung sa ma plictisesc. Intervine, dar daca sunteti si prieteni puteti sa iesiti din orice.

| Meme10Meme explică (pentru mastadont):

Nu făceau toți sex unul cu altul. Adică nu făceau toți orgii. E generalizare. Și sexul în sine nu înseamnă prostitutie.

| Hope1992 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Hai sa imi mai rup 2 min, atitudinea ta e dezgustatoare, te suporta cineva pe tine? Stii ca poti sa iti exprimi punctul de vedere si fara insulte, nu? Zi-mi mamei tale sa iti dea cei 7 ani de acasa, ca daca a facut-o, nu a reusit o treaba prea excelenta.