| Pisica_6524 a întrebat:

Cine se pricepe la religie?
Este pacat ca sa incalzesti apa [in boiler, sa faci foc] si sa faci baie cand este Craciun [ziua, seara, oicand]?
Fundaaa la cel mai bun raspuns care are si justificare.

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Nu este pacat sa faci baie in ziua de Craciun.Eu mi-am spalat parul. Unii zic ca e.Culmea e ca unii si comenteaza cand habar nu au ce inseamna sa fii crestin.Eu zic ca Dumnezeu vrea sa fim curati nu murdari si fizic si sufleteste.Azi nu se spala rufe si nu se coase.Nu scrie nicaieri sa nu facem baie.Asa ca iti poti face baie linistita.Lasa-i pe altii sa creada ce vor ei, ma refer la cei care zic ca nu-i bine sa te speli.Am intrebat persoane care merg la biserica si au zis ca este voie, doar una s-a trezit sa comenteze si sa zica ca nu si nu merge la biserica decat rar si nu prea le are cu curatenia.ANu conteaza cum incalzesti apa in boiler, la aragaz sau daca ai la chiuveta apa calda. Unii lucreaza azi si nu e voie.Crezi ca se poate numi ca au pacatuit? Si cu spalatul la fel.Trebuie sa ne spalam asa cum trebuie sa mancam, sa bem apa sau sa dormim.Foarte multi incalzesc apa in boiler sau aragaz. Din cati stiu eu care stau la curte toti isi fac baie de sarbatori.

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O Doamne.Cum sa fie pacat?
E pacat sa muncesti, sa speli rufe, sa cosi, dar faptul ca faci focul ca sa se incalzeasca apa e un lucru normal. E ca si cum ai face focul in casa.

| ღAnaღ a răspuns:

Cum doamne iarta-ma sa fie pacat.Pacat este atunci cand muncesti nu cand faci baie

| chupachups1234 a răspuns:

Cum ma sa fie pacat sa incalzesti apa in boiler si sa faci focu. laughing