| Cristina12387 a întrebat:

Considerati ca a avea incredere in sine este acelasi lucru cu a fi increzut sau sunt lucruri diferite? De ce? Ce considerati ca inseamna aceste notiuni?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Increderea in sine este o stare individuala pe care tu o simti, pe cand a fi increzut este una obiectiva, de fel data de catre altii. Nu sunt una si aceeasi din punctul meu de vedere.

| literallythesamebruh a răspuns:

După mine, a avea încredere în sine, reprezintă acel moment când ai destulă ambiție și îndărătnicire să faci un anumit lucru, mai pe scurt când ești bazat pe tine și pe calitățile tale. Iar atunci când ești încrezut, consideri că ești atotștiutor și devii plin de tine, sau pur și simplu ești îngâmfat.

| Cristina12387 explică (pentru literallythesamebruh):

Spune-mi daca inteleg bine ideea ta. Pentru ca un om sa aiba incredere in sine, dar fara sa fie increzut, ar trebui sa aiba ambitite si indaratnicire sa faca un lucru, dar sa nu se laude cu realizarile lui pentru ca atunci devine ingamfat.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Cristina12387):

Exact.