| Belle45 a întrebat:

Cred ca prietenul meu este dependent de TPU. Cum il pot ajuta sa treaca peste aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca vei scrie pe tine tpu.ro sau daca vei imbraca o bluza care are log-ul site-ului, atunci nu trebuie sa-ti mai faci probleme.
Personalizeaza ceasul de pe perete, cana preferata, brelocul si alte lucruri cu tpu.ro. happy

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mult sex si trece si dependenta asta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Paradoxal ca zici.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Da tu crezi ca eu as sta aici asa mult daca as avea cu cine sa fac sex?laughing
nu as avea timp man, nu ma pun sa va scriu cand fac sex, nu e moral

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Da tu crezi că eu stau pe aici, că n-am cu cine face sex? laughing))
Sau ar trebui să mă apuc să fac sex pe bordul de la recepție, cu o mână pe tastatură? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Cred ca stai aici sa bei si tu o bere pe ascuns

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Ai nimerit pe jumate. Bere beau, dar nu pe ascuns că n-am de cine să mă feresc. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

De iubi man

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

De ce? Crezi că mă bate dacă mă prinde că beau bere fără alcool? laughing)

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Belle45 se plange de tine man

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

De mine nu s-a plâns nimeni, niciodată.winking
laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu traiesti pentru alti?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu man.
Nu trăiesc pentru alții, doar prestez foarte bine. laughing))))))

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Dar pentru cine traiesti?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Cine ți-a spus ție că trebuie să trăiești pentru cineva?
Sau pentru ceva?
Trăiești pentru că ai avut norocul să te naști și ți s-a dat șansa să te bucuri de viața asta. Simplu, nu?

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu crezi in independenta omului fata de alti sau in dependenta lui?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu cred că se va întâmpla vreodată să ajung să fiu dependent de cineva. Și nu suport nici ca alții să fie dependenți de mine. Nu mi se pare normal.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu crezi ca suntem dependeti de alti? socializarea cam asta presupune, in fapt suntem dependenti de alti, in caz contrar ai sta in pestera singur

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu man, nu presupune asta.
Că nu intru în sevraj dacă nu socializez. laughing)
Nu e dependență, e doar o opțiune, o alegere.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Crezi ca a simti sa socializezi este o alegere oare? oare de ce depresia e asa deasa in prezent?

| Catrice a răspuns:

Îi ștergi contul. Îi tai netul. Îi furi/spargi telefonul.

| Frank51 a răspuns:

Nu e dependent, este un mod prin care iti mai pierzi timpul cand te plictisesti.

| RainmakerX a răspuns:

Daca ar avea altceva de facut nu ar sta. Iesi cu el, vorbeste cu el, faceti chestii impreuna si o sa vezi ca nu o sa mai stea.

| Stropdeploaie a răspuns:

Il parasesti,!

| DorelExpertu a răspuns:

Nu iubire, nu sunt dependent.
Gata-i ciorba?
A iesit bine?
Stii ca daca ai facut-o asa cum imi place mie o sa te premiez mai tarziu da?

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Incearca sa fii mai atractiva decat TPU. Poate are aici o alta muza :-)