| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că au vreun sens orele de muzică și desen la liceu (nu vorbesc de liceele de arte sau pedagogice)? În afară de faptul că ridică media.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu, absolut niciun sens. Măcar dacă am face ceva productiv.

| RainmakerX a răspuns:

Iti ridica media, te odihnesti dupa mate *in cazul meu*... sau inveti la engleza *tot in cazul meu* -.-.

In rest nu... nu au vreun sens.
Sunt degeaba.

| syd a răspuns:

Ar avea sens daca si-ar preda cineva materia cum trebuie pentru ca dezvolta cultura generala

| anonim_4396 explică (pentru syd):

E aceeași materie în fiecare an, poate mai schimbă un cuvânt-două.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica nu are niciun sens, daca nu ai voce e degeaba, zile intregi din viata pierdute din cauza unui sitem de rahat.
Macar de ar invata elevii sa cante la instrumente, dar nu se intampla asa ceva.
La fel si cu desenul, daca nu ai talent e degeaba, total inutil.