| lykkeli a întrebat:

Credeti ca anturajul reprezinta sursa lucrurilor rele din viata unui adolescent?

Răspuns Câştigător
| Anita20Peace a răspuns:

Nu in totalitate.

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Anturaj, lipsă de comunicare și de educație din partea părinților, senzația aia că toată lumea se învârte în jurul lor, că au numai drepturi, fără obligații, toate astea transformă adolescența din cea mai frumoasă perioadă din viața unui om, în cea mai urâtă. Pentru că majoritatea (cu foarte puține excepții) își distrug viața fumând, drogându-se, chiulind, pierzându-și virginitatea sub 15 ani etc. Dar scuza lor e întotdeauna aceeași "ne traim viata". Păi trăiți-o mă retardaților, voi în fiecare zi v-o scurtați din ce în ce mai mult, v-o distrugeți, vă transformați în ruine. Asta înseamnă să te bucuri de viață? Să chiulești cu săptămânile și să fumezi la colț de stradă, fără să ai deloc habar de lumea din jurul tău? În concepția lor, da. Trebuie să ai un IQ mai mare ca să privești viața altfel. Dar e cam greu să gândești, hai că mă duc să îmi aprind o țigară mai bine, stai să îmi iau ghiozdanul, tu ai grijă să nu mă vadă proful de servici când chiulesc.
Jalnic. 95% din adolescenți au devenit niște jigodii, ca niște câini, trăiesc ca să moară.
Baftă

| Dean1996 a răspuns:

DA! Categoric! Un adoscent mereu va vrea sa fie popular,in centrul atentiei(majoritatea acum,imi mai aparura exceptii in cap)dar in principiu da! Reprezinta sursa lucrurilor rele,pentru ca din cauza lor incep sa se drogheze,sa fumeze iarba, si chestii de genul.
Nu trebuie sa umblati cu astfel de oamenii, fiti voi si umblati cu prieteni de la care aveti ce invata.

Succes

| lykkeli explică:

Sunt de acord cu anita, eu nu m-as pripi sa spun generalitati despre toti tinerii.Nu credeti ca anturajul reprezitna mai degraba o tentatie decat o sursa a rautatilor? In fond fiecare alege ce vrea sa faca, nu este obligat de anturaj, vionta e totul.

Răspuns utilizator avertizat