| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi că ar putea fi luate anumite măsuri pentru a se evita pe viitor alte scandaluri asemănătoare sau poate chiar şi mai rele decât cel cu individul "Colo"?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu prea, doar daca cineva raporteaza la politie

| Mădă0611 a răspuns (pentru mgtow):

Am citit un articol in care o fata care l-a reclamat zicea ca a primit amenintari cu violul, plus injurii, si mno, chestii normale pentru acea categorie de oameni. E nevoie de o lege care sa tina ascunsa identitatea celor care fac vreo reclamatie.

| mgtow a răspuns (pentru Mădă0611):

Reclamatiile raman anonime, dar daca o face asupra unui agresor ala cauta razbunare, poate sa poarte un pistol cu bile de cauciuc (victima) asa se apara de el in caz ca o ataca

| Mădă0611 a răspuns (pentru mgtow):

Am sunat la 112 pentru muzica vecinilor, politistul le-a spus ca eu am fost, de apoi vecina a iesit in pijamale, in pervaz, si filma cainii mei pe strada, ca i-au deranjat somnul ziua, pe la 14, si a venit politia apoi. Am facut o sesizare la DSP pentru un cioban din zona, aia nu stiu daca venit sau doar au sunat la primarie, dar mi se pare ca oamenii din zona stiu ca eu "i-am parat" pe astia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imposibil.

| Drimmero a răspuns:

Masurile se iau in cazul in care comiti, nu ai cum sa previi, l-a luat gura pe dinainte. Si nu, nu va face puscarie pentru ca nu este ceva de puscarie, au fost doar vorbe-n vant si campi batuti, dar pentru puscarie trebuiesc fapte,, nu vorbe, nu ai cum sa bagi un om la inchisoare fara fapte.

Ganditi-va ca in cazul in care are loc un viol real va dura ceva pana se face ancheta, pana se demonstreaza in primul rand, trebuiesc dovezi multe, nu e chiar asa cum spuneti voi 'hop, puscarie', nu a incalcat codul penal.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Cel mai probabil va avea dosar penal + amenda acest Colo si aia e + hate-ul luat dupa faza asta, e arhi suficient.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, sigur ca da. Idiotul asta sa ia bulau cu executare, scurt. 6 luni macar, fara posibilitatea sa iasa cu o ora mai devreme decat stabilit. Sa vezi cum se calmeaza ailalti jegosi ca el! @mgtow: Stii ca organele se pot si autosesiza, nu?

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| cristimihailov a răspuns:

Cine pm a colo?

| PainTech a răspuns:

Ce masuri de prevenire care sa nu afecteze libertatea la libera exprimare propui tu?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Nu ştiu, doar întrebam.

| Andrei200202 a răspuns:

Mai sunt atatia care influențează negativ copiii/persoanele slabe.
"Katalin Talent", "Dana Budeanu", si multi altii.
Trist e că in legatura cu Dana Budeanu asta care se crede superioară si le știe ea pe toate, cum trebuie să se comporte bărbații si femeile, fiecare gest..Cum să spui că femeia trebuie bătută la cel mai mic fâs...tu ca femeie. Cine știe ce probleme din trecut are dat ar trebui după părerea mea să se ia si cu ea măsuri..chiar ma gândeam să fac sesizare dar am doar 18 ani..nu știu cum se procedează. Instigare la violență domestică.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andrei200202):

Tovarase, daca Dana se adreseaza publicului sub 18 ani, eu ma duc la intrare si imi maninc pantofii!

| Andrei200202 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai facut tu studii? Să stii că într o proporție mare internetul este plin de copii. Si nu am spus că e urmărită doar de copii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andrei200202):

Eu ma refer strict la subiectele pe care le abordeaza si la stil. Ca asa sunt si copii care se uita la p0rn.