| xcvbg a întrebat:

Credeti ca barbatii stapanesc masinile/autovehiculele mai bine decat femeile? Parerea mea este clar, da. Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Masina se conduce, nu se "stapaneste", ca nu e cal!
In general, masina face ce-i comanzi TU sa faca, nu ce vrea ea.
Iar cand e vorba de dat comenzi unei masini, cred ca femeile cunosc mai bine limitele pana la care se pot intinde, in timp ce barbatii au, tot timpul, tendinta de a demonstra ceva...nu se stie ce.

| LoveSleep a răspuns:

Cu toate că obișnuiesc să zic "Asta din față sigur e femeie" nu, nu cred că bărbații stăpânesc mai bine autovehiculele decât ele. Sunt femei care conduc de 10 ori mai bine decât bărbații dar în general, o femeie se pierde într-o situație "nefericită" la volan, pe când un bărbat are reacții mai bune și nu se sperie prea ușor.

| OldSoul a răspuns:

Nu neaparat, dar barbati au mai mare tupeu/curaj cand sunt la volan fata de femei, si de asta asa pare.