| cesege a întrebat:

Credeti ca exista prietenie intre 2 fete? Poti sa ai incredere in colege? Te ajuta ele la nevoie dezinteresat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cesege? uite ce. in cratita acoperita nu intra gunoaie.adica fii un pic mai retinuta cu increderea in colege.cum te cunosc mai bine cum te lucreaza. daca nu te cunosc, te respecta. daca te cunosc bine te invidiaza si te inteapa cand nu te astepti.si e dureros cand e vorba de >>>PRIETENE.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de prietenele care ti le faci... exista si prietenii adevarate intre fete dar cam rar, pentru ca din pacate unele sunt prietene false si nu poti avea incredere...

| inna a răspuns:

Exista prietenie daca exista un interes comun la mijloc, m-am convins pe pielea mea... Vb lui Puya "la probleme fug unii de altii".winking

Poate mai exista prietenie adevarata... dar foarte rar.Incredere neconditionata si deplina sa ai doar in tine si familia ta.winking

| thehope a răspuns:

De cele mai multe ori, daca gasesti o fata care sa iti semene bine(la comportament) te apropii de ea foarte mult si ajungi sa ai o relatie foarte stransa cu ea...toate asta pana cand fiecare creste si vede lumea cu alti ochi...eu am fost foarte buna prietena cu o colega din liceu... din clasa a9-a pana intr-a 12-a si apoi in primii 2 ani de facultate...am stat impreuna aproape 2 ani...insa a aparut un factor in viata ei care a schimbat-o mult...prietenul ei...si a inceput sa se distanteze usor de mine...pentru ca nu ma suporta prietenul ei...si intr-un final s-a dus prietenia noastra...insa sunt convinsa ca daca ea ar fi pus putin piciorul in prag...ar fi putut fi altfel...
Dar crede-ma, in anii de liceu ne-am ajutat reciproc fara nici un fel de interes... daca tu simti ca poti avea incredere intr-o persoana si o poti simti apropiata astfel incat sa vorbesti cat mai multe cu ea... fa-o, dar tine minte un singur lucru. oricat de buna prietena ti-ar fi, nu spune totul...mai pastreaza si pentru tine, pentru ca tot tu esti cea mai buna prietena a ta!

| iuliana21 a răspuns:

Of.nu stiu ce sa zic pe mine mau tradat f mult prietenile...si eu nu am tradat pe niciuna.stii mereu puneam mereu prietenele pe primul loc.ma certam cu oricine pentru ele.sa nu uiti o voba veche. fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur... stii? cine te cunoaste bine te poate lovi acolo unde te doare mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista prietena adevaratahappy

| oana_9467 a răspuns:

In ziua de azi mai rar exista prietenie adevarata.Eu am crezut ca am prietene adevarate si s-a dovedit ca nu este asa.Totul se bazeaza pe interes. Daca are ceva de castigat de pe urma ta bine, daca nu adio si n-am cuvinte.