| RationalityRules a întrebat:

Credeti ca, in trecut, am fost vizitati de civilizatii extraterestre?

15 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Că am fost sau nu, ne ajuta la ceva acum?

| StoicAnalysis a răspuns:

Nimeni nu stie precis.

| Lupică27 a răspuns:

Nu. De la viziuni biblice pana la vizite extraterestre toate au un singur precursor si anume, psihedelicele.
De la oamenii pesterii si pana in prezent cei care au consumat asa ceva au povestit ca au avut revelatii despre geneza sau vizite extraterestre. Oamenii pesterii desenau pe peretii pesterilor tot felul de creaturi bizare.

| RationalityRules explică (pentru Lupică27):

De ce in ziua de azi nu mai putem crea piramide cu toata tehnologia?

| Lupică27 a răspuns (pentru RationalityRules):

Maiasii consumau aiahoasca asa au creat calendarul maias si tot din aceasta experienta au inceput sa si sacrifice oameni.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Pentru un tip care pare că elogiază rațiunea, respingând orice experiență mistică sau concept inefabil, și care acerb a criticat religia ca fiind o superstiție obsolentă a unor timpuri demult apuse, pari a fi interesat mai mult decât trebuie de niște teorii ale conspirației completamente absurde și rizibil de idiotice pentru orice a stat să se gândească mai mult de cinci secunde.

| RationalityRules explică (pentru MeisterSchnitzel):

Atunci explica detaliat cine a creat piramidele? si de ce azi nu mai putem crea astfel de constructii?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru RationalityRules):

Cine ți-a spus că astăzi n-am putea crea piramide ca în Egiptul antic a fost scăpat în cap de maică-, sa de pe spital când s-a născut.
Am putea, așa cum am putut și atunci. Mai exact? Deschide manualul de istorie de-a cincea, poate scrie pe acolo.
Dacă nu, sigur au cei de la Viasat History documentare pe tema asta.

| RationalityRules explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu este adevarat, manualele scolare sunt facute la randul lor de elitele care ne vor manipulati

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru RationalityRules):

Okay, amice. Fair enough, ai dreptate.
Du-te să fii lupul sigma singuratic și nu te lăsa manipulat de oamenii-șopârlă din Illuminati.
De curiozitate, ce formă are pământul?

| Lupică27 a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Plat laughing

| MistarGoGu a răspuns:

De UNDE stii ca nu sunt aici? INCA? Lupi in piele de oaie corciti cu rasa umană!
Presupunând ca au avut capacitatea tehnologică sa călătorească in spatiu sa se corceasca cu o rasa inferioară ca noi si sa O DOMINE ar fi joc de copii nu?

| MistarGoGu a răspuns:

Ce au facut europenii " civilizați " si avansați tehnologic in secolele 15 -18? Au mers in Africa au luat cu JAPCA sute de mii de negrii i-au pus pe maretele lor corăbii si i-au facut pachet catre Americi!
Acolo devenind sclavi 90 % pe plantatiile albilor colonizatori! 10 % mureau sau fugeau cu prima ocazie!
De Ce nu ar replica extraterestrii aia " evoluați tehnologic " chestia asta cu noi pamantenii?

| beatricq a răspuns:

Imi place cand vad intrebari de genul, da, oamenii din ziua de azi impreuna cu tehnologia pe care o aveam am putea construi 10 piramide,doar ca acum sunt alte interese(politice,econonime etc) Si eu ma gandeam cum din era dinozaurilor a venit omul pe Pamantlaughing Poate in unele cazuri ar fi bine sa combini religia cu știința (fac o combinatie buna inca din secolele trecute) e si un videoclip pe yt interesant, bazat pe o carte, all tommorows,, - civilizatia dupa om cu schimbari genetice incredibile, pana la urma omul este in continua schimbare, la fel si lumea si prin urmare, nimeni nu STIE exact ce a fost de la inceputul timpurilor